Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "турист"

Во текот на вчерашниот ден на патот од одморалиштето Бунец кон Маврово британски велосипедист бил пресретнат и нападнат од три непознати лица, извести Основното јавно обвинителство од Гостивар. Според исказот на оштетениот, насилниците го врзале и го внеле во возилото и во исто време му ги

Read More

МВР информира дека утрово околу 04:00 часот во Охрид, на бул.„Македонски Просветители“, спроти казино, А.Д. (1992) од Охрид, со нож му нанел телесна повреда на Ј.М.(1991) од САД. кој се обидел да помогне на девојка која А.Д. физички ја нападнал, по што истиот извадил нож

Read More

Турист на 38-годишна возраст вчера почина во заливот во близина на Омиш, Хрватска. Починатиот бил странски државјан, а како што пишува Далмација њуз, не можеле да му помогне ни екипата на Итната помош ниту полицијата можела да се приближи до заливот каде се наоѓал

Read More

Белгискиот посредник Питер Ванхојте е на еден чекор до прогласување на персона нонграта во Македонија откако владејачката партија одлучи целосно да ги прекине сите преговори каде ќе учествува тој прогласувајќи го неговиот статус чисто туристичко. Тој веднаш возврати на Twitter со нов шеговит твит во

Read More

Српскиот државјанин, Бојан Угреновиќ (29) од Краљево, обвинет за убиство на Димитар Матлиоски од Охрид за време на новогодишната забава пред кафе­барот „Табана" во Охрид, ќе одговара и за недозволено користење наркотични средства. Полицијата поднесе кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично

Read More