Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "трофеј"

Тренерот на Баерн Минхен Пеп Гвардиола и одговори на критичарите и порача дека ќе направи се за да се збогува од Баерн Минхен на вистински начин- со титулата од Лигата на шампионите. Баерн во четвртфиналната рунда ја елиминираше Бенфика со конечен резултат од 3:2, откако

Read More

Плејада од голови и изобилство на адреналин и макотрпни 120 минути исчекување – ова накратко е атмосферата која вчеравечер во Тбилиси ја приредија двата шпански тима во борбата за европскиот Супер куп, во кој Барселона успеа да ја совлада Севиља со неверојатни 5:4. Голеадата започна многу

Read More