Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "трејлер"

„Mother! “ е американски психолошки хорор филм во режија на  Darren Aronofsky, главните ликови во филмот ги глумат  Jennifer Lawrence, Javier Bardem, Ed Harris и Michelle Pfeiffer. Филмот ја следи приказната за пар сопружници кои живеат мирен живот во предградието, но тоа набрзо ќе се промени со пристигнувањето на еден мистериозен

Read More

HBO го презентираше првиот целосен трејлер за седмата сезона на Game of Thrones која ќе биде најепска досега бидејќи сите претеденти за тронот конечно ќе се судрат меѓусебе, а под најголема закана ќе биде новата кралица Серси. Дајнерис Таргеријан конечно собра силна армија и бродови со

Read More

После десет години "Темната кула" (The Dark Tower), конечно на чекор до кино салите. Првиот трејлер нуди поглед на адаптација на серијата книги на Стивен Кинг за 11-годишниот авантурист (Том Тејлор), кој бил префрлен во друга димензија. Идрис Елба го игра револверот, кој има задача да го

Read More

Том Круз е главна ѕвезда на новата холивудска верзија на легендата која ги фасцинираше луѓето уште од почетокот на цивилизацијата, “Мумија“. Долго закопана во гробницата длабоко под суровата пустина, античката кралица, чија судбина е неправедно одземена се буди во сегашноста. Со векови насобрано зло, спроведува терор

Read More

Дејството започнува во антички Египет, каде една млада жена (Бутела) го убива фараонот додека спие. Таа ја добива нејзината казна, а во модерно време оживува и се враќа низ исполнување на клетва. Филмот е во режија на Алекс Курцман и е првиот од проектите на Universal

Read More

Еден краток исечок од хорор филмот "It" , базиран на романот на Стивен Кинг во 1986 година, ќе предизвика чувство на пецкање по телото. Приказната за една група на деца кои тероризираат еден кловн со име Пенивисе. премиерата треба да биде во септември, а веќе сега

Read More

Новиот филм за Spider-Man пристигнува ова лето, а компаниите Марвел и Сони објавија уште еден трејлер кој изгледа многу добро. Том Холанд ќе ја има главната улога во филмот "Spider-Man: Homecoming", откако претходната улога ја имаше во филмот "Captain America: Civil War". Роберт Дауни Џуниор ќе

Read More

Џејми Дорнан и Дакота Џонсон се враќаат се враќаат како Кристијан Греј и Анастазија Стил во „Fifty shades darker“, второто продолжение од светскиот бестселер и феномен „Fify shades“. После големиот хит од 2015 година кој заработи повеќе од 560 милиони долари ширум светот, новото продолжение

Read More

Филмското студио „Paramount“ го објави трејлерот врз основа на кој може да се извлече заклучок дека продолжението на култниот хорор филм „The Ring“ ќе биде уште пострашно. Продолжението на филмот „The Ring“, кој во 2002 година беше вистински хит и забалежа заработка од околу 250

Read More

Disney и LucasFilm го пуштија вториот трејлер за претстојниот Star Wars: Rogue One кој изгледа уште подобро и поспектакуларно без оглед што дејството се одвива во минатото при изградбата на Ѕвездата на смртта при што мал тим на отпадници има задача да ги украде плановите

Read More