Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "тракторист"

Вчера во 09.40 часот на локалниот пат с.Липец до крстосницата со Р-1304 во Виница се случила сообраќајна незгода во која М.П. (51) од с.Липец, управувајќи трактор „ИМТ 533“ со кочански регистарски ознаки, излетал од патот. Во незгодата возачот М.П од здобиените повреди починал на местото

Read More

Загина 44-годишен тракторист, жител на село Двориште, општина Берово. Полицијата соопшти дека несреќата се случила кога В.Р(1972) превезувајќи дрва, од засега непознати причини загубил контрола врз тракторот и на местото викано Крив Грабер, се превртел. Возачот при тоа паднал и со главата удрил во тврд предмет,

Read More