Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "Тетово"

Tројца полицајци од Тетово вчера физички биле нападнати при легитимирање на двајца Тетовци. Како што соопшти МВР изутрината околу два часот на улицата „Благоја Тоска“ во Тетово, полицајците од полициската станица во Тетово физички биле нападнати од лицата М.М. (26) и И.А. (28), кои биле познати

Read More

Теута Арифи нема да биде дел од новата влада. Иако, до последен момент се шпекулираше дека потпретседателката на ДУИ, Теута Арифи ќе добие министерска функции, сепак таа останува повторно да се бори на локалните избори за градоначалничкото место во Тетово. – Ова ќе бидат новите реформски

Read More

Кривична пријава поради основано сомнение дека сторил кривично дело „разбојништво“ е поднесено против тетовец. Тој се сомничи дека заедно со непознато женско лице нападнале и ограбиле жител во стан на улицата „Методија Митевски“ во Скопје. Од МВР информираат дека кривичната пријава е поднесена против Н.Ш. (32). На

Read More

Клубот од Тетово најверојатно поради инцидентите на вчерашниот натпревар во рамките на полуфиналето од купот на Македонија, ќе одигра неколку натпревари како домаќин пред празни трибини, а се очекува да добие и парична казна. Натпреварот од 29-то коло помеѓу Шкендија и Вардар кој ќе се игра

Read More

Триесет и едногодишниот Д.Ц., албански државјанин вчера во тетовското село Порој бил тешко повреден од страна на Е.М., исто така државјанин на Република Албанија. Како што соопшти МВР во својот дневен билтен, случајот во СВР Тетово вчера во 9:30 часот го пријавиле од тетовскиот Медицински

Read More

Припадници на Единицата за антитероризам на МВР денеска по 13 часот извршиле комплетно пребарување на внатрешноста на Основниот суд Тетово и просторот околу него, при што не се пронајдени никакви експлозивни или други средства, по дојавата од изутрината дека има експлозивна направа во судот, соопшти

Read More

Бактеријата стафилокока најверојатно била причина за масовното труење на 200 работници во тетовската фабрика Леар, јавува „ТВ24“, повикувајчи се на извори од истрагата. Агенцијата за храна и ветеринарство најави дека причината за трењето ќе биде соопштена преку соопштение и оти резултатите дополнително ќе бидат доставени

Read More

Јавен обвинител од Тетово, заедно со екипа од СВР Тетово и надлежни инспекциски служби врши увид во фирма лоцирана во слободната индустриска зона, во близина на тетовското село Сараќино, каде што вчера беа затруени 22 работници од фабриката Леар. „Утринава од страна на тетовската клиничка болница

Read More

Три пакувања со вкупна тежина од килограм и половина марихуана нашле тетовските полицајци денес во близина на автобуската станица. Наутро околу 8 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово во непосредна близина на меѓуградската автобуска станица во Тетово пронашле и подигнале две најлонски пакувања

Read More

ВМРО Народна партија ја пласира идејата на идните локални избори во Тетово сите македонски партии да настапат со заедничка платформа, како и да се изврши нова територијална поделба на градот со три нови општини со цел да се заштитат интересите на Македонците. Општинскиот комитет на ВМРО-Народна

Read More