Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "тепачка"

Две групи сиоќа предизвикале инцидент кај Бит-пазар, во кој, според полициски информации, повредени се три лица, а оштетени се и два автобуси, јавува „Мета“. Од МВР не ги соопштуваат причините за инцидентот, а дел од медиумите објавија дека тој бил предизвикан од навивачи кои се враќале

Read More

На Граница синоќа дојде до инцидент кога се случи тепачка меѓу нервозни мажи. Судејќи по таблиците на автомобилите се работи за Срби, кои од засега непознати причини се степаа во гужвата во која се чекаше и до три часа. Инаку, вчера повеќе од 10.000 луѓе чекаа

Read More

Вчера во 21,00 часот во Скопје на ул.„Аминта 3-ти“, при регулирање на сообраќај приправникот за полицискки службеник Б.Ј. бил удрен од ПМВ чиј возач Ф.П (1987) не постапил по дадените насоки. Инцидентот се случил во близина на градскиот стадион додека се играше натпреварот Македонија-Шпанија и беше

Read More

Играчите на Локомотив Москва го освоија Купот на Русија, но финалниот меч против Урал во Сочи остана во сенка на тепачката што се случи во последните секунди од натпреварот. Локомотив во времето на инцидентот водеше 2-0, па најтешко и падна на тимот на Урал кои влегоа

Read More

Прославата за Велигден завршила крваво за неколку лица од Скопје кои се степале пред ноќен клуб утринава околу 03,45 часот. Тепачката во полиција ја пријавил З.К. дека на на бул. „Св.Климент Охридски“ пред угостителски објект има физичка пресметка помеѓу неколку лица. Во тепачката нападнат бил В.М.,

Read More

Едно лице е полесно повредено во инцидентот кој синоќа се случил во ресторанот „Палас “ лоциран во нас. Вера Которка во Куманово. Како што информираат од МВР, ноќва околу 01.00 часот во СВР Куманово телефонски се јавило лицето М.Б. – вработен во ресторанот и пријавил нарушување

Read More

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека тоа што вчера се случи во Куманово е срамен и најдолен чин кој според нив најдобро доловува во каков очај е криминалното раководство на СДСМ и аболицираниот криминалец Зоран Заев. Велат дека партиски функционер да нападне граѓанин само заради тоа што излегуваат

Read More

Ниту имало физички контакт, ниту некој бил удрен и повреден, а не може да постои физички напад ако нема физички контакт“ – вака денеска реагираше првиот човек на Општинската организација на СДСМ во Куманово, по вчерашниот инцидент на протестот кој го организираше иницијативата „За заедничка

Read More

Воочи големото фудбалско дерби меѓу Партизан и Црвена Ѕвезда во Белград се случи еден немил настан. На снимката која се најде на „Youtube“ јасно се гледа како група од десетина навивачи тепа еден навивач, а потоа го остава да лежи на сред улица.

Read More

Осум лица се степале во скопски ресторан, повредени две млади лица. Вчера околу 22.40 часот во Скопје на бул.„ Партизански Одреди“ во угостителски објект дошло до нарушување на јавниот ред и мир во кое учествувале осум непознати лица од кои пет од едната и

Read More