Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "телохранители"

Обезбедувањето на високите партиски функционери од ВМРО-ДПМНЕ на денешната Семакедонска средба во Трново, Битолско, отстрани од народниот собир лице кое викаше „Вратете ги парите!“ - објавува порталот Сакам да кажам. Додека траеја поздравните говори, еден маж помина зад ложата со столови каде седеа високите партиски

Read More

Претставници на американските специјални служби и телохранителите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за малку ќе се степаа поради местото покрај автомобилот на турскиот претседател, пренесе турскиот сајт на „Гласот на Америка“. Откако Ердоган од хотелот седнал во автомобилот за да тргне кон културниот центар „Мохамед

Read More

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган е посрамотен во САД откако првично му беше забрането да говори на погребот на боксерската легенда Мохамед Али кој сакал да го искористи за пропагандни цели. Од семејството на Али соопштуваат дека немало доволно време за да се обраќаат странски

Read More

Откако пред само неколку дена американскиот претседател Барак Обама одби да се сретне со турскиот колега Реџеп Ердоган, сепак двајцата разговарале на маргините на самитот за нуклеарна безбедност, која започнува во САД. Тие разговарале за соработката на Анкара и Вашингтон во борбата против терористичката група „Исламска

Read More