Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "тело"

Во Северна Дакота, САД, истражните власти го пронашле телото на Дамјан Неделковски (35) кој исчезнал лани во ноември. Телото е пронајдено крај реката Канонбол, во Северна Дакота, објави Редповермедиа. Неделковски живеел во Глендејл. Неговото тело го пронашол локален рибар. Аутопсијата не покажала насилна смрт. - Телото

Read More

Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја извршува својата функција. Поради тоа, слабеењето се случува значително побавно, а дебелеењето значително побрзо. Црниот дроб е најважниот фактор кој влијае на тоа дали ќе ослабеме и колку. Токму затоа, многу луѓе

Read More

На големата плажа во албанскиот пристанишен град Драч, во морските води, полицијата го пронашла телото на македонскиот државјанин С.Ш. жител на Скопје. Од полицијата информираат дека станува збор за лице на возраст од 65 години, кое било на одмор со семејството. Телото кое било пронајдено

Read More

Над дваесет лица се пријавиле на конкурсот кој СДСМ го објави за избор на кандидати за ад хок телото за регулација на медиумите и позицијата главен и одговорен уредник на јавниот сервис. По ова следуваат консултации со новинарските здруженија, по што СДСМ ќе го предложи

Read More

Министерството за внатрешни работи денес соопшти дека телото на починатото лице пронајдено вчера кај Катланово е на Робертино Чонтев (45), потполковник во АРМ, кој минатиот месец беше пријавен за исчезнат на 24 јули. -На 1.8.2016 година била пријавена сообраќајна незгода на автопатот Скопје-Велес, после тунелот„Катланово“ во

Read More

Интернет троловите се дното на модерното општество бидејќи успеваат да наметнат сексизам, омраза, предрасуди и нездрава логика. Со тоа се соочи и моделот Ешли Грахам која беше фалена за нејзината самодоберба да позира со „полничка“ фигура. Тогаш доби голем број на лоши коментари дека е

Read More

Судот по барање на Кумановското основно обвинителство прифати 30 дневен притвор за Д.Д. осомничениот убиец на 31 годишниот кумановец кој беше пронајден со прострелна рана во слепоочницата и фрлен во бунар покрај црквата Св.Мина во село Добрешане. Засега мотивите за убиството не се познати, ниту пак

Read More

Германски истражувачи при Универзитетот на Штутгарт развија микрокамера со големина колку едно зрно сол. Камерата е толку мала, што може да биде ставена во шпринц и да се вбризга во човекот. 3Д-испринтаната камера заедно со куќиштето, има ширина од само 0,12 милиметри. Камерата може да фокусира

Read More

Рекламите, кои кај корисниците на јавниот превоз во Лондон би можеле да доведат до „недостиг на самодоверба поради незадоволството од своето тело“, ќе бидат забранети на почетокот на следниот месец, соопшти канцеларијата на градоначалникот на Лондон. Забраната ќе се применува на 12.000 реклами, кои секојдневно се

Read More

Тело на мртва жена два дена стои кај мостот близу Скопски саем и ниту една служба не доаѓа да го однесе. Семејството ја пронашло 35-годишната Весна Станковиќ почината вчера во шест часот наутро - објави Новатв.мк. Телото на глувонемата жена стои надвор пред импровизираното живеалиште и

Read More