Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "телефон"

Отсега преку апликацијата Messenger на Вашиот Facebook ќе можете да ја споделите Вашата локација со пријателите и контактите со кои се допишувате, што е новина воведена со новиот update на апликацијата, кој многу корисници го оценија позитивно. Новата можност е многу едноставна за користење - само

Read More

Повеќе нема да ви се крши телефонот од каде и да ви падне. Новата генерација на заштитно стакло за телефони и таблет компјутери од Corning, Gorilla Glass ќе може да го заштити телефонот и од падови од 1,6 метри во 80 отсто од случаите. Демонстрацијата

Read More

Водителката Ханде Фират изјави дека нејзиниот телефон преку кој Ердоган испрати порака за спас на Турција, бил побаран за да биде откупен за 250.000 долари. Кога започнал државниот удар, таа успеала преку фејстајм апликацијата да го добие претседателот на линија и да го вклучи директно

Read More

Две момчиња ограбени од страна на четворица разбојници кои им се заканиле со нож на двете малолетни деца на возрат од 12 и од 14 години, се што имале во џебовите ги натерале да извадат и да им го дадат. Инцидентот се случил цо вентарот

Read More

Женскиот тениски ас, американката Серена Вилијамс, повторно ја докажа нејзината истрајност и борбеност, овој пат надвор од теренот. Вилијамс на социјалните мрежи ја сподели својата неодамнешна приказна, проследена со фотошопирана фотографија на која е облечена како суперхерој, во која раскажува како додека седела во кинески

Read More

Објавен е новиот конкурс за пријавување на Мобил фест 2015 каде може да учествуваат сите кои ќе снимат краток 10 минутен филм само со мобилен телефон. Со оглед на квалитетните камери на телефоните и можностите за монтажа оваа кратка форма им овозможува на многумина лесен

Read More

И невозможното полека, но сигурно станува возможно. Новата колекција на Joe's Jeans освен што на понежната половина им нуди фармерки кои освен што се удобни и стилски, можат да ја наполнат батеријата на вашиот телефон. Тајната се крие во задниот џеб, односно во линијата кај ременот

Read More

Многумина корисници своите смартфони го полнат навечер и ги вклучуваат пред да легнат на спиење, за наутро уредот да има полна батерија и да биде подготвен за дневните обврски. Оваа постапка е ефикасна, но треба да знаете дека смартфонот и со наполнета батерија се уште

Read More

Од Азија пристигнуваат голем број на квалитетно изработени клонови на најпознатите Android смартфони и со пониските цени може да измамат многумина кои не се упатени во развојот на моделите кои постојано се менуваат. Најлесно ќе го препознаете клонираниот смартфон со карактеристиките на дизајн и штуро

Read More