Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "Татко"

Chris “Burr” Martin е комичар, најдобро познат по социјалните мрежи како таткото кој на сатиричен начин ги рекреира фотографиите кои неговата ќерка ги постира на социјалните мрежи. Instagram профилот на овој духовит татко може да го посетите тука.

Read More

Полицијата во Москва вчера уапси 9 годишно дете поради рецитирање поезија. Апсењето цело време го снимала мајката на момчето, а по објавување на видеото, на социјалните мрежи се појавија низа реакции за постапките на полицајците. https://youtu.be/TTLgbi0rCqk Претседателката на Комисијата за заштита на семејството и децата при Јавната

Read More

Деактивирана е бомба, поставена во село Ижиште на задната врата на куќата на таткото на фронтменот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски. Полицијата ги испитува мотивите и нема сознанија. Милошовски тврди дека е политика! Ова го соопшти самиот тој во својот Фејсбук профил и на Твитер. Според неговите

Read More

Двајцата осмничени за нападот на пратеникот Зијадин Села се сомничат за Обид за убиство. Основното јавно обвинителство ја преиначи одлуката, па така осомничените татко и син, наместо за учество во топла како што се товареа претходно, ќе одговараат за Обид за убиство. За нив ќе

Read More

Паднале во бездна, па диви животни ги касале, ова се претпоставките за таткото и за синот кои исчезнаа во Лазарополе и беа пронајдени во фаза на распаѓање. Оваа голема трагедија ја потресе Македонија. Како што пишува „Утрински“, Љубомир Мицевски (78) и неговиот син Сашо (50) од

Read More

Велес во шок, татко ја силувал својата малолетна ќерка. Како што пишува Вест, овој грозоморен настан ги потресе велешани. Се работи за монструм од Велес кој веќе е во притвор. “Предметот е во Основното јавно обвинителство Велес и по него се постапува. Против едно лице се

Read More

Фронтменот на легендарните „Ролингстоунс“ ќе стане татко по осми пат! 29-Годишната девојка на Мик Џегер Мелани Хемрик е бремена, а оваа информација ја потврди и портпаролот на Мик Џегер за медиумите. Мелани е балерина која настапува во Њујорк. Рок легендата веќе има седум деца- Џорџија, Џејмс,

Read More

Напаѓачот, кој го постигна победоносниот гол против Франција во финалето на Европското првенство, открива дека неговиот татко 16 години е во затвор поради убиство на неговата макеа. Досега ова никој не го знаел што и не е изненадување бидејќи фудбалерот на Лил не беше многу популарен.

Read More

  Интересен видео запис излезе на социјалните мрежи. Овој човек кој е татко на овие деца го направил ова поучно видео докажувајќи дека aутизмот е болест која не е заразна. Овој човек кажува дека и тие деца се како секое нормално дете, само за жал работите

Read More

Босанката на бизарен начин ги информира роднините и пријателите за смртта на својот татко. Станува збор за Зерина Шакиќ која на својот Фејсбук профил споделила фотографија со починатиот татко, на само неколку минути откако починал. Да ги известам роднините, пријателите, познаниците, дека мојот татко се

Read More