Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "Суперкуп"

оради Супер купот на УЕФА, сите патници што на 7, 8 и 9 август ќе патуваат од скопскиот аеродром треба да пристигнат на аеродромот три до четири часа пред полетувањето. „Сите патници што имаат летови од скопскиот аеродром „Александар Велики“, на 7, 8 и 9 август

Read More

Собранието вчера попладне едногласно ги донесе предложените измени и дополнувања на Кривичниот законик со кој се предвидуваат воведување санкции за фалсификување и нелегално продавање билети за Супер купот на 8 август годинава во Скопје. Законот беше предложен по скратена постапка од страна на четири пратенички групи. Измените

Read More

Владата ќе направи сè за навреме да ги отстрани сите забелешки од УЕФА и финалето на Европскиот суперкуп во фудбал да се одржи во Скопје изјави денеска генералниот секретар на Владата Драги Рашковски. - Владата сака да ја промовира Република Македонија во најдобро светло и затоа

Read More

Атлетик Билбао е освојувач на Суперкупот на Шпанија, откако во реваншот одигра 1-1 против Барселона на "Камп Ноу", а тоа беше сосема доволно за да ја задржи позитивата од 4-0 која ја обезбеди на првиот меч на домашен терен. Барселона имаше тешка задача да надомести четири

Read More

Вчеравечер се одигра првото мало финале од Шпанскиот Суперкуп кое, изненадувачки, беше настроено кон тимот од „Сан Мамеш“ кој буквално го декласираше актуелниот европски шампион со одличен резултат од 4-0. Сан Хозе ја отворија серијата на голови во 13-тата минута и буквално ги размрда навивачите на

Read More

Екипата на Јувентус е апсолутен фудбалски владетел на Италија откако во финалето на Суперкупот го совлада Лацио за нова титула. Најзаслужни за победата се новите засилувања Манџукиќ и Дибала кои во второто полувреме постигнаа голови за конечна победа од 2:0 на теренот во Шангај, Кина.

Read More