Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "стабилно"

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно, суво и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер претежно од североисточен правец, долж Повардарието повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а дневната од 26 до 33 степени. Во Скопје

Read More

Утрешниот ден ќе служи како најава за подолг период во кој ќе видиме враќање на ведрото време без облаци и дестабилизации, проследен со раст на температурите. Петочните утрински температури ќе се движат до 21 степен, додека пак попладне ќе биде многу потопло и максимумот ќе

Read More

Топлото време ќе се задржи и во текот на денешниот ден без никакви знаци за дестабилизација и најава за можни врнежи или заоблачување. Утрото ќе биде доста топло со стартни над 20 степeни, а максимумот ќе биде поставен на над 35-от степен.

Read More

Како што се ближи празникот Илинден многумина веќе испланирале краток одмор за претстојниот викенд, па затоа добра вест е што временските прилики ќе бидат многу постабилни и не очекува топло време со високи температури. Денес иако ќе има мала облачност ќе има силно сонце во

Read More

Во последните неколку денови постојано има зголемување на максималните температури и денес ќе имаме многу потопол ден со високи 35 степени како републички просек што секако ќе биде најава за еден нов топлотен бран во наредниот период. Утринските температурите ќе се движат меѓу 19 и

Read More

Во текот на денешниот ден може да очекувате помалку ветер кој нема да прави никакви проблеми како вчера, но исто така температурите нема повторно да се искачат иако ни претстои стабилно време со сончеви периоди и температурен просек од 5 степени наутро до 20 максимални

Read More

Метеоролошките прогнози за денешниот саботен ден се многу позитивни со тоа што ќе имаме максимални 27 степени како републички просек, со стабилно и топло време. Утрото исто така ќе биде пријатно со температури кои ќе бидат двоцифрени, а овој тренд ќе продолжи до крајот на

Read More

Денес не очекува доста стабилно и сончево време без никакво нарушување на атмосферските услови со негативни влијанија. Подгответе си лесна облека, бидејќи од самото утро температурите ќе бидат двоцифрени, се до дневниот максимум од 24 степени како просек на ниво на република.

Read More

Последниот слободен ден од оваа седмица ќе биде одбележан од претежно стабилно и сончево време со републички просек на температури над 20-от степен. Утрото исто така ќе биде пријатно со позитивни температури до 9 степени, а ќе се создаваат и услови за подолг сончев период

Read More

Последниот ден од викендот ќе биде одбележан од доволно топло време, но со големо присуство на облаци иако не се предвидени силни врнежи од дожд. Во текот на утрото ќе не дочекаат пониски температури до 5 степени, а попладне откако ќе пројде малата нестабилност и

Read More