Wednesday, Nov 29, 2023
HomePosts Tagged "совети"

Успешните бизниси постојано гледаат нанапред и се обидуваат да ги предвидат идните комерцијални ризици и можности. Семејните фирми освен на конвенционалните треба да обратат внимание и на семејниот ризик, кој може да го поткопа неподготвениот бизнис брзо и сеопфатно. Во случај кога семејниот бизнис преминува од

Read More

Apple лансираше нова видео серија со совети за максимално искористување на можностите на iSight камерата на iPhone 7 во секојдневни различни сценарија и во зависност од поставеноста на сцената или надворешните услови. Целиот видео туторијал може да го погледнете на YouTube каналот на Apple. Извор: telefoni.mk

Read More

Фудбалерот на Франција, Зинедин Зидан ги следи политичките збиднувања во неговата татковина и јавно апелираше на вториот круг од претседателските избори закажан за 7 мај, народот да не гласа за претседателскиот кандидат на десницата, Мари Ле Пен. По ова, Ле Пен експресно му одговори на спортистот: „Зидан може да дели

Read More

Општина Гази Баба информира дека во понеделник, среда и петок (29.8, 31.8, 02.9) од 10 до 13 часот во Месната заедница Стајковци и од 13 до 14 часот во Месната заедница Ченто ќе се одржат средби со граѓани од страна на овластеното здружение за обезбедување

Read More

Целулитот е проблем на многу жени. Има неколку работи на кои треба да внимавате и неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од оваа лоша појава. - Секое утро на празен желудник пијте две мали лажици јаболков оцет, бидејќи тој е одличен чистач на

Read More

Жените знаат како да управуваат со мажите. Малку заводливост и сензуалност за тој вечерва да биде заведен од вас! Жешка најава Додека е на работа или излезен со другарите, испратете му кратка порака која јасно ќе му даде до знаење што имате на себе и ќе му

Read More

Стив Џобс е еден од најголемите визионери во современиот свет. Ја основа компанијата Apple, која стана најсилна под негово водство. Кои од особините на Џобс му помогнаа да создаде најголем бренд од компанијата со која што започна со работа од гаража и дали истите може

Read More

Експертот за Односи со јавност и корпоративни комуникации, од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити Колеџ д-р Димитрис Николаидис во Скопје ќе одржи предавање од областа на ПР комуникациските вештини, па за почетокот ова се неговите десет совети. Ефективно комуницирајте со Вашите клиенти! Подобрете ги Вашите комуникациски

Read More

Мини подготовка за бруцошите не е на одмет, со оглед на тоа што останува уште половина месец до започнувањето на нешто ново во своите животи. Обрнете внимание на овие суштински нешта кои ќе ви бидат од огромно значење: 1. Градете големи мостови и создавајте контакти, ширете познанства.

Read More

Сигурнo многумина од вас се фрустрираат кога нивниот смартфон не може да се поврзе на домашната Wi-Fi поради слабиот сигнал. Поновите рутери имаат подобар квалитет и покриваат поголем домет со постабилна и побрза конекција, но не може да се покрие секое ќоше во куќата. Затоа

Read More