Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "Соработка"

Мандатарот Зоран Заев по неформалната вечера со високата претставничка на ЕУ Федерика Могерини и премиерите од Западен Балкан изјави дека во петок најверојатно ќе биде поднесен предлог составот и програмата на новата влада. Со оглед на тоа што се предвидени два дена за дебата Заев очекува

Read More

Македонија е заинтересирана за кинескиот мега-проект за инфраструктурно и економско поврзување на Азија, Европа, Африка и Блискиот Исток - изјави денеска Никола Попоски, министерот за надворешни работи во заминување, кој учествуваше на Форумот „Еден појас, еден пат", кој се одржува во Пекинг. На Форумот, на кој

Read More

ЕУ и Русија во обид да ги „измазнат“ односите. Могерини на гости кај Лавров. Шефовите на дипломатиите на ЕУ и Русија не успеаја во Москва да ги надминат несогласувањата, но се обврзаа на поблиска соработка. Ова за Могерини беше прва официјална посета на Русија откако

Read More

Музичката и актерската ѕвезда, Џастин Тимберлејк изјави дека потвторно би можел да соработува со својата поранешна девојка Бритни Спирс. Набројувајќи ги музичарите со кои би сакала во иднина да соработува, Бритни Спирс минатиот месец изјави деа „Џастин Тимберлејк е многу добар“. Запрашан за тоа дали

Read More

Полицаец од Вашингтон е уапсен поради обвинение дека обезбедува материјална поддршка за групацијата Исламска држава. Полицаецот, чија должност е обезбедување на транзитна безбедност - контрола на патниците и возилата во вашингтонското метро, 36-годишниот Николас Јанг е уапсен денеска во полициска станица. Во обвинението се наведува

Read More

Барбара Стрејсенд и Хју Џејскон го објавија дуетот „Any Moment Now“ кој е дел од бродвејската претстава „Smile“ и дел од новиот албум на славната пејачка и актерка, „Encore: Movie Partners Sing Broadway“. „Any Moment Now“ е првата нумера која ја избрав за овој албум.

Read More

Извори блиски до диџејот и хит продуцент Келвин Харис откриваат дека можна е соработка со контроверзниот рапер Кање Вест. Двајцата музичари би направиле мега соработка со заразен ритам и остар текст на раперот. Двајцата се зближиле на забавата за роденденот на Џенифер Лопез, па останува само

Read More

Германската федерална полиција (БКА) на своите колеги од американското Федерално биро за истраги (ФБИ) им предала податоци за 299 луѓе за кои постојат сомневања дека се терористи, јавуваат германските медиуми, пренесува дописникот на МИА од Берлин. Според весникот „Рајнише пост“, БКА на ФБИ и предала имиња,

Read More

Рускиот претседател Владимир Путин денеска е во официјална посета на Пекинг при што беше свечено примен од кинескиот претседател Кси Џинпинг. Во текот на посетата Путин и кинеското раководство ќе треба да ги потврдат договорите вредни милијарди договори за изградба на нова брза железница, заедничка

Read More

Откако минатиот петок излезе спотот за неговата нова соработка со Ријана во песната „This Is What You Came For“, веќе денес излезе нова кратка снимка која треба да биде најава за неговата нова песна со Дизи Раскал. Дизи и Калвин последен пат соработуваа заедно пред

Read More