Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "сообраќајка"

Засега неидентификувана жена денеска го загубила животот на булеварот Крсте Мисирков кај Бит Пазар, кога автобус на ЈСП удрил во неа, по што жената починала. Автобусот се движел во правец од џамијата Јаја Паша кон Центар кога околу 12.10 часот удрил во жената. Се очекува увидот

Read More

Полициско возило на семафорот кај ЕУ инфо центар удри во велосипедист, објави иницијативата „НаТочак“. Под објавата на социјалната мреже „Фејсбук“ е поставенна и фотографија од сообраќајната незгода во центарот на Скопје. Се појаснува дека полициското возило свртело десно, заобиколувајќи го триаголникот и го удрил велосипедот додека

Read More

Кај месноста „Плетвар“ се истумба автомобил, како последица на влажен коловоз, јавува Макфакс. Засега, нема информации за повредени лица, а пак на самото место е присутна полиција. Со повеќе информации, МВР ќе излезе во текот на денот.

Read More

Македонски државјанин учествувал сообраќајна несреќа на автопатот кај Атина при што починал грчки државјанин кој се возел на мотор, велат извори од Министерство за надворешни работи за „Мета“. Од таму додаваат дека, македонскиот државјанин е приведен во полициска станица во Солун и од конзулатот на Македонија

Read More

Едно лице им подлегна на повредите, а 28 се хоспитализирани поради тешката сообраќајна несреќа која што се случи на патот Велес-Скопје, информираат од Министерство за здравство. На Универзитетската клиника за хируршки болести „Св Наум Охридски“, се примени шест лица, од кои еден повозрасен маж е на

Read More

Во Кривичниот суд заврши процесот за сообраќајната несреќа од 27 јули лани, кога Дејан Митровски-Урко во Скопје со своето возило, преминувајќи преку полна линија прегази 22-годишно момче, кое како последица од добиените повреди, пет дена по ударот, почина. Судијката Билјана Коцевска од Основниот суд Скопје

Read More

Девет лица се повредени во Лос Анџелес откако комби се судрило со камионет и влетало во ресторан, јавуваат локалните медиуми. По несреќата на булеварот Пико, во болница се пренесени осум лица, соопшти противпожарната служба на Лос Анџелес на „Твитер“ и додаде дека деветтото повредено лице е

Read More

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вечерва имала лесна сообраќајка, но не е повредена, потврдиле од МВР за порталот СДК. Според неофицијални полициски извори, сообраќајката се случила пред Судска палата во Скопје. Фетаи била во службеното возило што го возел нејзиниот возач, а била упатена на приемот во

Read More

Во периодот од 18 часот и 25 минути до 19 часот и 25 минути, сообраќајот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, на местото „Сув орах“, бил во прекин поради извлекување на теренско моторно возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки кое учествувало во сообраќајна незгода која се

Read More

Во тешка сообраќајна несреќа кај Кадрифаково загина 75 годшната старица С.Д. откако автомобилот во кој се возила се превртел и се здобила со многу тешки повреди. Сообраќајката се случила на патот Штип-Велес кај селото Кадрифаково. Автомобил „дачија логан“ со скопски регистерски таблички, управуван од 51-годишниот скопанец

Read More