Tuesday, Jun 6, 2023
HomePosts Tagged "сончево"

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Утринската температура ќе се движи

Read More

Бремените жени и хронично болните на возраст над 60 години да бидат ослободени од работа, а градежните работници да не работат на отворено од 11 до 17 часот, се дел од препораките на Министерството за здравство што Владата ги усвои на синоќешната седница поради топлотниот

Read More

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и преку денот со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност особено на северот од земјата. Утринската температура ќе се движи од

Read More

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има повремен дожд особено на запад, каде што е можна појава и на ретки грмежи и повремено умерени врнежи, информира УХРМ. Минималната температура ќе се движи од 7

Read More

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од еден до девет, а дневната од 19 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со

Read More

Времето денеска ќе биде претежно сончево, со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до 7 Целзиусови степени,

Read More

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за појава на дожд претежно во јужните планински региони. Ќе дува умерен северен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува. Утринските температури ќе се движат од 0 до 7 степени, додека дневните ќе бидат во интервал

Read More

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во југозападните делови на земјава ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од северен правец. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната

Read More

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста. Во текот на денот ќе дува умерен до засилен северен ветер поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе се движи од минус еден до четири, а максималната од 17 до 24 степени. Во

Read More

Времето денеска ќе биде претежно сончево, а попладне во планинските подрачја со појава на мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од 22 до 27 степени. Во Скопје времето

Read More