Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "солзи"

  Погледнете што ќе се случи кога сопругот ќе ја изненади својата сопруга на нивниот голем ден со тоа што го  повикува Mark Wills да ја изведе нејзината омилена песна за нивниот прв свадбен танц.

Read More

На вчерашниот празник иконите во Свети Лука почнале да мироточат за време на богослужбата, а тоа можеле да го посведочат стотина присутни, пренесуваат српските медиуми. Според црковните лица солзите на иконите не се добар знак, најчесто претставуваат предупредување за верниците за можна несреќа. Оваа појава

Read More

Светската рекордерка во скок со стап, Русинката Јелена Исинбаева се расплака при свечената церемонија со која рускиот претседател Владимир Путин ги испрати спортистите на Летните олимписки игри во Рио. Како што е веќе познато Исинбаева е дел од руската елтина класа на спортисти кои се обвинети

Read More

Германците немаа ниту една победа во официјален меч на големите натпреварувања.. се до вчера. Избраниците на Јоаким Лев конечно го срушија проклетството, елиминирајќи ги „аѕурите“ во пенал рулетот откако регуларните 90 минути завршија со 1-1. Солзи и разочарување во поразениот табор, посебно кај Џиџи Буфон за

Read More

Лионел Меси иако е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња со неговата Аргентина никако да освои значен меѓународен пехар и во вчерашното финале на Копа Америка против Чиле беше вистински трагичар со промашен пенал по продолженијата за горки солзи за збогум од репрезентацијата. Натпреварот беше

Read More

Тренерот на Лестер Сити Клаудио Раниери константно се обидува да го намали притисокот преку своите изјави во медиумите за своите играчи, кои со вчерашната победа се доближија до сензационално освојување на титулата шампион во Премиер лигата. Лестер во вчерашниот натпревар го совлада тимот на Сандерленд и

Read More