Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "сок"

Рудолф Бреус осмисли метод од 42 дена исхрана ограничена само на сокови од органско произведен зеленчук. Неговиот метод, како што вели тој, излечил 45.000 луѓе од рак и леукемија. Ова е неговиот рецепт: цвекло (55%), моркови (20%), корен од целер (20%), компир (3%) и црвена

Read More

Цвекло со средна големина се чисти од лушпата, се мие и се издлабува во неговиот средиштен дел. Потоа издлабениот дел се полни со сок од исцеден лимон. Треба да отстои една вечер, а потоа се пие сокот. Цвеклото потоа може да се искористи во исхраната. Нема

Read More

  Во овие екстремно високи температури повеќе од потребно е големо количество на течности. Ви предлагаме еден напиток со кој ќе се освежите и топлината ќе стане поднослива. За лимонадата од лубеница потребни се: 4 чаши коцки од лубеница без семки 3  ½ шољи вода 2 лажици мед ½ шоља

Read More