Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "смрт" (Page 5)

Вчера во 18 часот 70-годишната С.К. пријавила дека на булеварот „Партизански Одреди“ во нејзиниот дом го пронашла безживотното тело на својот син. Според податоците од полицијата, се работи за 44-годишниот Александар К. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје. По наредба

Read More

Кит Хефнер, брат на Хју Хефнер и долгогодишен извршен уредник на „Плејбој“, почина на 87-годишна возраст, во својот дом во Беверли Хилс, после долгогодишна борба со ракот. Кит беше помлад брат на Хју Хефнер, кој пак денес полни 90 години и со него заедно го

Read More

  Анестезиологот кој беше осомничен за смртта на Маја Кадиева и нејзиното бебе починал. Ова значи дека постапката за неговото судење се запира и продолжува на вториот анестезиолог. Сега за сега се верува дека лекарот починал од мозочен удар. По добивањето на информацијата дека во тек на

Read More

Легендата на кантри музиката Мерл Хагард, почина вчера во својот дом во Калифорнија, на својот 79 роденден. Веста за смртта на музичарот кој во своите песни пееше за тешкото детство и тешкиот живот, но и емотивноста поради која стана омилен кај публиката, ја пренесоа американските

Read More

Леандро „Гато“ Барбиери, аргентинскиот саксофонист и автор на музиката за филмот „Последно танго во Париз“, почина на 83 годишна возраст. „Денес загубивме легенда, пиоенер и драг пријател. Неговата музичка кариера е инспирација за секој од нас“, стои на Твитер профилот на познатиот џез клуб „Blue

Read More

Тони Бартон американси актер, попознат како тренерот на Роки, кој се прослави со улогите во филмскиот серијал „Роки“, почина на 78 годишна возраст од неговиот живот. Неговата сестра Лорета Кели во изјава за американските медиуми нагласи дека Тони само од еднаш паднал и починал, и

Read More

Гинеколог од тетовската болница за сторено кривично дело „тешки дела против здравјето на луѓето“. Поднесеното обвинение против лекарот гинеколог од Клиничката болница од Тетово го товари за несовесно постапување при пружање лекарска помош, поради што е предизвикана смрт на едно лице, се наведува во денешното

Read More

Во Македонија и во Босна и Херцеговина утре ќе бидат одбележани 12 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина на Мостар. Во Скопје, во Алејата на великаните на Градските гробишта во Бутел цвеќе на

Read More

Јавното обвинителство соопшти дека се осомничени повеќе лица за сторено кривично дело Несовесно работење во службата во врска со случајот Тамара Димовска од Велес. Девојчето почина пред точно една година, како последица од сериозно искривување на ‘рбетот. Тамара почина чекајќи државата да и плати за

Read More

Две мигрантки починале од студ вчера на југоистокот на Бугарија, во близина на турската граница, а некои лица кои биле заедно со нив биле хоспитализирани, пренесуваат светските агенции. „Две жени починаа, една девојка и една нешто постара жена. Нашите граничари ги носеа на раце за

Read More