Friday, Mar 24, 2023
HomePosts Tagged "сирење"

Нема полесна и повкусна варијанта за добро утро: едноставен и здрав појадок на кој нема да му одолеете. Потребни состојки: * 8 кришки леб (по ваш избор) * ½ кг брокули * 2 лажици масло за јадење * 3 чешниња лук (ситно рендани) * Сол и бибер по вкус * 50 грама рендано

Read More

Институтот за наука и прехрамбени производи Агроскоп, слободно може да каже дека ја одгатна мистеријата за појавувањето на дупки во некои од швајцарските сирења. После цел еден век поминат во истражување, дојдено е до заклучок дека самите дупки се предизвикани од мали честици на сламата која

Read More