Sunday, Aug 1, 2021
HomePosts Tagged "шок"

Ова е премногу и за најлибералната земја. Четиригодишно момче од Австралија ќе биде подложено на операција на промена на полот - пишува Metro.co.uk. Одделението за образование во Нов Јужен Велс развило начин за поддршка на момчето кое идната година ќе тргне во градинка. Психолозите и експертите

Read More

Рускиот претседател Владимир Путин испрати сочувство до турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган по повод терористичкиот напад извршен за време на свадба во Газијантеп. Во овој напад животот го загубија 50 лица. „Злосторството беше направено за време на свадба, не шокираше циничноста и суровоста“, стои во

Read More

Две лица загинаа, едно се бори за живот, а друго е полесно повредено во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера во Марибор. Како што пренесуваат медиумите во Словенија, оваа несреќа се случила откако автомобил кој што се движел со преголема брзина удрил директно во

Read More

Запрепастените рибари забележали џиновски округол објект на површината за кој не можеле да претпостават што е се додека не се приближиле на неколку метри од него. На крајот сфатиле дека станува збор за мртво тело на кит. Марк Воткинс и неговиот татко ловеле риби на

Read More

Мажот осомничен дека со снајпер усмртил пет полицајци во Далас, а подоцна беше и тој убиен од страна на полицијата, е идентификуван како 25-годишен Афроамериканец Мајк Џонсон. Медиумите пренесуваат дека тој бил член на резервниот состав на американската војска. Нападот се случил на само неколку

Read More

Денеска температурен шок ја очекува Македонија. По вчерашното благо разладување на времето со слаби врнежи од дожд, метеоролозите за утре најавуваат пеколни температури. Живата на термометарот ќе скокне за минимум 10 степени и од денешните 24 ќе се искачи над 35-от степен. Најтопло ќе биде

Read More

Шпанскиот ас Рафа Надал го доживеа еден од најтешките порази во кариерата и е елиминиран во првото коло од Гренд слем турнирот Австралија Опен на кој пристигна како петти фаворит. Зачудувачки Надал не можеше да ги искористи 91-та неизнудени грешки на Фернандо Вердаско кој имаше

Read More