Sunday, Mar 26, 2023
HomePosts Tagged "шеф"

Пол Менафор, претседателот на кампањата на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, поднесе оставка. Потегот доаѓа во време кога излегоа извештаи дека тој добил милиони долари од поранешните украински власти. Трамп преку соопштение изјави дека Менафор е вистински професионалец и дека има само најпофални

Read More

Македонците се големи гурмани, но истовремено и големи традиционалисти кога е во прашање храната, па затоа ретко се експериментира со вкусови. Но, таа пречка успешно ја надминува македонскиот белгиец Марк Де Јонг кој со своите вештини прави одличен спој на различни гастрономски финеси. Марк Де Јонг подготви

Read More

Заменик шефот на истанбулската полиција, Џелал Јилмаз, застрелал мотоциклист во глава. Камерите за видео надзор ја снимиле целата случка. На целата ситуација ѝ претходела расправија помеѓу мотоциклистот и полицаецот. На снимката од безбедносните камери се гледа како тие двајца се расправаат и започнуваат тепачка, која била

Read More

Првиот впечаток кој го оставате е многу важен, особено доколку некое момче многу ви се допаѓа. Доколку заведувањето не ви е јака страна, барем запаметете кои теми не треба да ги отварате пред него "Мојот бивши,, Никако не раскажувајте за претходната врска, со објаснување за неговите навики

Read More