Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "Северна Кореа"

Централната телевизија на Северна Кореја објави снимки од спроведено испитување на нов систем за противвоздушна одбрана. На снимката од неколку агли е прикажано истрелување на ракета од мобилни лансери. Делови од материјалот се снимени од набљудувачки пункт, каде присуствувал и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. Освен

Read More

Лидерот на Северна Кореа наводно издал наредба за казна на сите спортисти кои не ја претставиле оваа земја во вистинско светло на Олимписките игри во Рио. Како што пренесуваат англиските медиуми, Ким Џонг Ун им наредил на своите спортисти во Рио да освојат најмалу

Read More