Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "серија"

Мегапопуларната серија „Game of Thrones“ веќе  7 сезони ги освојува нашите срца, темите како војна, љубов, омраза и предавство испреплетени со мистични суштества не терат нетрпеливо да ја чекаме секоја нова епизода. Доколку ја гледате оваа серија веќе знаете за сплетките и заговорите кои кружат околу

Read More

Веќе знаеме дека го главата на George R.R. Martin, кој е писател на серијалот книги по кој е и снимана серијата Game of Thrones, се случуваат секакви чуда, војни и што ли уште не, но сепак некои од ликовите се базирани на личности кои навистина

Read More

Популарната криминалистичка америчка серија "Фарго" наскоро ќе започне со емитување на третата сезона, а во неа една од улогите ќе му припадне на Хрватот Горан Богдан. Така хрватскиот актер ќе се најде рамо до рамо со Иан Мекгрегор и Дејвид Тевлиса, изјави Н1. Серијата со емитување

Read More

Холивудската ѕвезда Бредли Купер најави нов проект за ТВ серија во која ќе биде прикажано настанувањето на најголемата терористичка и џихадистичка организација ИСИС. Серијата ќе се снима врз основа на книгата „Црни знамиња, подемот на ИД“ на Џоби Ворик, кој за ова свое дело во 2016

Read More

Студиото „Фокс“, кое ја создаде култната анимирана ТВ серија „Симпсонови“, реши да го искористи овој глобален феномен и да привлече уште поголема гледаност. „Фокс“ објавија кратко видео во кое Хомер Симпсон се вклучува во потрагата по Покемони. Видеото трае околу една минута, но не е

Read More

Фановите на хит серијата Game of Thrones сигурно посакуваат сагата никогаш да не заврши, но на сите им е јасно дека се ближи крајот особено по големото финале на 6-та сезона кога многу карактери се доближуваат до нивната крајна цел. Со сигурност знаеме дека HBO ја

Read More

Серијата Game of Thrones стана мегапопуларна и речиси нема човек кој не ја чека со нетрпение следната епизода. Многумина станаа и опседнати со оваа фантастична серија. На YouTube се појави видео во кое режисерот покажува како изгледа еден ден на девојка која не ја гледа

Read More

Дорис Робертс, актерката која се прослави во мега популарната серија „Сите го сакаат Рејмонд“ почина вчеравечер на 90-годишна возраст во својот дом во Лос Анџеле.с Актерката која остана запаметена по улогата на Мари Бароун освои четири награди од седум номинации за истоимениот лик, а била номинирана

Read More

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го забележа првиот пораз по серијата од 11 победи во финалето на фјучрс турнирот во Анталија. Таа ја испушти титулата против русинката Алиса Клејбанова со 2:0 во сетови со резултат од 6:3 и 6:4 во гејмови.

Read More