Monday, Mar 20, 2023
HomePosts Tagged "сензација"

Најдобриот тенисер на денешницата Новак Ѓоковиќ денес го претрпе првиот Грен Слем пораз после 30 победи по ред. Подобар од него во третото коло беше Сем Квери кој успеа да ја заврши работата која ја започна во петокот и да слави со 7:6, 6:1, 3:6,

Read More

Денес се одиграа последните осминафинални натпревари во рамките на ЕВРО 2016 во Франција, на кои потценетата Италија покажа како се игра фудбал со голема победа и одмазда над Шпанија за загубеното финале во 2012 година, додека Исланд ја направи најголемата сензација до сега и ја

Read More