Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "Селфи"

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, на свoјата фејсбук-страница објави фотографија од македонските и од бугарските министри како се возат во комби, со наслов „Добрососедство… #МКБГ во Струмица“. Освен Шекеринска, на сликата се и вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерот за информатичко општество и

Read More

Дастон Халовеј од Тексас враќајќи се дома ја фатил својата девојка како го изневерува и во нивниот кревет спие со непознат мажи. Наместо веднаш да крене паника, па дури и да се пресмета со „натрапникот“ тој едноставно објавил селфи на Фејсбук во кадар со нив

Read More

Двајца малолетници во два одвоени случаи вчера биле тешко повредени од струен удар во обид да се фотографираат качени на вагон на Македонски железници, соопшти МВР. Во дневниот Билтен МВР информира дека вчера во 15:50 часот во Скопје, во депото на Македонски железници, 14-годишник од Скопје

Read More

Сириски бунтовници припадници на самонаречената Ослободителна сириска армија очигледно беа многу возбудени од прогласеното примирје и повлекувањето на силите на Башр ал Асад па за малку самите ќе се разнесеа со бомба во обид да направат славно селфи видео. Еден од бунтовниците наместо да ја

Read More

Рускиот претседател Владимир Путин при прославата на роденденот на Москва на црвениот плоштад прифана да се фотографира со воодушевените невести, додека видео-снимката од првањето на селфи со Путин стана вистински хит. Главниот град на Русија неодамна го прослави 869 роденден со низа на настани, фестивали и

Read More

Две момчиња од Куманово и Липково тешко се повредени откако се качиле на вагон на железничката станица во Куманово да направат селфи. Несреќата се случила завчера во 23 часот, кога малолетниците на возраст од 16 и 17 години, одлучиле да се сликаат на вагон-контејнер на товарен

Read More

Владимир Путин, претседателот на Русија, вчера беше во центарот на вниманието на сите собрани на Црвениот плоштад во Москва. Имено, Москва слави 869 години од основањето и во таа прилика се одржуваат бројни манифестации. На Црвениот плоштад одржан е концерт, а на граѓаните им се

Read More

Австралиски авантурист неодамна нуркал со група на китови, што, како што вели тој, било неверојатно искуство, но најдраг спомен му било селфито, на кое зад него се гледа џиновски грбав кит. Вил Рознер, моментално плови по Пацификот, а неодамна не можел да оделее а да

Read More

Мега фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо лансираше апликација за смартфон CR7 Selfie со која неговите фанови ќе може да направат селфи со популарниот шампион. Апликацијата нуди повеќе пози од Роналдо кои може да ги „фотошопирате“ на вашите слики. Кристијано Роналдо иако важи за ескцентричен фудбалер кој

Read More

Туристот Ендрју Блок при патување низ Амазонија направи фантастично селфи со животинчето кое популарно е наречено мрзливец и ретко се симнува од дрвјата. Фотката е направена во идеален момент и се чини како мрзливецот да позира пред камерата.

Read More