Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "седма сезона"

HBO го презентираше првиот целосен трејлер за седмата сезона на Game of Thrones која ќе биде најепска досега бидејќи сите претеденти за тронот конечно ќе се судрат меѓусебе, а под најголема закана ќе биде новата кралица Серси. Дајнерис Таргеријан конечно собра силна армија и бродови со

Read More

Во последната епизодаод шестата сезона на популарната серија „The Walking Dead“ публиката имаше прилика да види како негативецот, Неган, убива најмалку еден од главните јунаци. Сепак, судејќи според неодамнешните коментари на актерот Мајкл Кудлица кој ја толкува улогата на жртвата Абрахам Форд, публиката можела да

Read More

Познатата реплика Winter is coming овој пат навистина важи за хит серијата Game of Thrones бидејќи продуцентите соопштија дека снимањето на седмата сезона ќе биде одложено поради временските услови. Сега им требаат повеќе сцени во зимски услови, па затоа ќе мора да почекаат неколку месеци за

Read More

Седмата сезона од една од најпопуларните серии во светот „Game of Thrones“ најверојатно со осмата сезона ќе сочинува една целина од 13 епизоди. Доколку имавте впечаток дека шестата сезона на „Game of Thrones“ уште од самиот почетокот се приближува кон крајот, тогаш најверојатно сте имале

Read More