Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "Саутемптон"

Џеј Родригез денес ја засили екипата на Вест Бромвич Албион, каде што тој пристигна од екипата на Саутемптон, вредноста на трансферот изнесува 13,7 милиони евра, а играчот потпиша договор за 4 години. Родригез игра на позицијата напаѓач, тој ја започна својата кариера во Барнли, по една

Read More

Како што пренесуваат англиските медиуми, Патрик Виера би можел во скоро време да се пресели повторно во Премиер Лигата. За неговите услуги е заинтересиран Саутемптон, кој неодамна му се заблагодари на Клод Пуел и остана без тренер иако овој тренер имаше доста солидна сезона. Виера

Read More

Погледнете го фантастичниот погодок кој го постигна Герет Бејл на денешен ден пред точно десет години во дресот на Саутемптон, а тоа беше и неговиот прв професинален погодок во кариерата. Тоа се случи на натпреварот против Дерби Каунти. Во продолжение уживајте во одличниот погодок на

Read More

Фудбалерите на Лестер продолжија да чекорат кон шокантната титула шампион во Премиер лигата. Екипата на Клаудио Раниери во рамките на 32 коло од англиската Премиер лига го доби Саутемптон на свој терен со минимални 1:0, па сега се наоѓа на чело на табелата на Премиер

Read More