Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "родители"

Дали вашите деца некогаш ве изненадиле на можеби не баш најпријатен начин? Родители по социјалните мрежи објавуваат фотографии од, во најмала рака незгодните, ситуации во кои се нашле нивните најмили и бељите што тие ги направиле.

Read More

Губењето на невиност е тема што често се дискутира помеѓу младите, но што се случува кога разговорот за првиот сексуален однос го водите со вашите родители?

Read More

Погледнете ги овие фотографии од родители кои се горди на своите деца без разлика на нивната сексуална ориентација. Во денешто време толеранцијата за LGBT+ заедницата расте, но тоа не значи дека се` уште не е подложена на омраза, како од најблиските така и од општеството. Овие родители

Read More

Граѓанската иницијатива „Пет до 12“ на родителите на децата со посебни потреби в сабота од 18 часот пред Собранието на Република Македонија организира мултимедијален инклузивен хепенинг „Можеме! Знаеме! Умееме!“. Зоран Мијалков од граѓанската иницијатива на денешната прес-конференција рече дека она што го организираат е потврда на

Read More

Тројца од обезбедувањето на Град Скопје не им дозволуваат на здружението на родители кои имаат деца со посебни потреби „Сплотени срца“ да постават шатори во скопскиот „Жена парк“. Обезбедувањето вели дека настанот не бил најавен, објави Плусинфо. Порталот пишува дека сликата пред Собранието е тажна, обезбедувањето

Read More

Децата повторно беа вклучени на протестот на иницијативата “За заедничка Македонија”. Овој пат, наместо да се маршира по скопските улици, деца цртаа знамиња во градскиот парк. Покрај активностите за деца, за возрасни имаше музички хепенинг, со кој, како што истакнуваат организаторите, се покажува колку се

Read More

Родители на учениците од прилепската гимназија „Мирце Ачев” денеска протестираа во дворот на училиштето, револтирани поради вчерашниот политички говор на директорот Кире Николоски кој ги убедувал децата да одат на протестите против албанската реформа. - Бараме одговорност, оставка од директорот, бараме Државниот просветен инспекторат да преземе

Read More