Sunday, Jun 4, 2023
HomePosts Tagged "Ријана"

Добро ни е познато дека 29-годишната убавица Ријана е горда на своето потекло од Барбадос, па така таа и оваа година реши да го прослави  Crop Over Festival . Ријана изгледаше прекрасно во градник целосно покриен со светкави камења во различни бои, долниот дел со висок струк

Read More

Поп ѕвездата Ријана заедно со актерката Ен Хатавеј и Хелен Бонам Картер преговара околу учество во римејкот на остварувањето „Ocean's Eleven“ од 2001 година, чии главни улоги им припаѓат на Сандра Булок и Кејт Бланчет. Почетокот на снимањето на филмот компанијата „Ворнер брос“, кој ќе

Read More

После соработката на пејачката од Барбадос Ријана, со светски популарниот бренд на спортска гардероба „Пума“, во рамките на колекцијата „Fenty Fur Slide“ се појавија фотографии од манекенката Наоми Кембел во новата кампања „Фенти Пума“ за 2016 година. Наоми Кембел неодамна стана заштититно лице на есенската

Read More

Бонус песната од осмиот студиски албум на Ријана „Anti“, „Goodnight Gotham“, доби видео-презентација, а во главните улоги се Ријана и нејзините обожаватели во Париз. Снимањето на спот со обожавателите е еден од начините уметникот да им се одолжи барем на еден дел од армијата обожаватели.

Read More

Потрагата по покемони доби загрижувачки размери, а најновите примери за тоа се упатената молба на Ријана до своите обожаватели да не ги „ловат“ покемоните за време на нејзините концерти, додека Келнската катедрала пак била приморана да ангажира адвокати за да ги спречи покемон ловците. Поп

Read More

Поради синоќешниот напад во Ница, Ријана го откажа вечерашниот концерт на стадионот „Алианц“. Пејачката од Барбадос се наоѓаше во Ница за време на сташниот терористички напад, но за среќа поп пејачката се наоѓала на безбедно место. Голем број на познати личности ја изразија својата солидарност

Read More

Популарната пејачка Ријана го објави новиот спот за нумерата „Sledgehammer“ која го промовира долгоочекуваното продолжение на популарната франшиза „Star trek“. Текст со заеднички сили го напишаа Ријана и Сиа, додека видео снимката ја режираше Флорија Сигисмонди. Ријана во едно интервју откри дека и била неопходна

Read More

Пејачката од Барбадос во рамките на својата светска турнеја „Anti“ одржа концерт во Лондон во стадионот „Вембли“, чил капацитет е 90.000 лица, но за време на концертот на Ријана стадионот беше полупразен. Како да не беше доволно тоа што „Вембли“ беше полупразен, публиката создаде нереди

Read More

Познатата пејачка од Барбадос се што ради, го работи со голем труд, па така е и со нејзиниот нов дизајн на наочари за сонце во соработка со модната куќа „Диор“. Амбасодорката на брендот „Диор“ уште еднаш се здружи со славната модна куќа за да создаде

Read More

Црномурестата пејачка која веќе долго време е број еден на музичките листи, повторно со експлицитен спот и многу голототија кој според коментарите на YouTube не остава добар впечаток кај нејзините фанови. Новиот спот за песната „Needed Me“ потсетува многу на нејзините претходни видео записи за

Read More