Tuesday, Apr 23, 2024
HomePosts Tagged "рецепти"

Уморни се враќате од работа, треба да приготвите вкусен ручек за најмилите. Еве предлог кој сигурно ќе го обожавате, а ќе го приготвите за само 30тина минути. Печен компир со сирење и сланина Состојки: 1,5kg компири 500g сирење 300g сланина Подготовка: Сварете го компирот во солена вода. Откако ќе се свари излупете

Read More

Претворете го вашиот омилен сладолед во вистинско алкохолно уживање, идеална комбинација за летните топло денови. Ви предлагаме да пробате некој од овие рецепти. КРЕМАСТ СЛАДОЛЕД СО БЕЈЛИС Состојки: *100 мл млеко *100 мл павлака за кафе *45мл Бејлис *2 лажици какао *25 грама шеќер *200 мл слатка павлака *1 белка *1 лажица шеќер во прав Подготовка: Загрејте

Read More