Monday, Jun 24, 2024
HomePosts Tagged "Real Madrid"

Екипата на Реал Мадрид вечерва во Скопје го освои Супер купот, победувајќи го Манчестер jунајтед со 2:1 на градскиот стадион „Филип Втори“ во Скопје. „Кралевите“ по четврти пат ќе го однесат трофејот во Супер купот во Мадрид. Првото полувреме заврши со резултат 1:0 за „кралевите“, откако Касемиро

Read More

Маријано Диаз, напаѓачот кој потекнува од фудбалска академија на Реал е нов фудбалер на Лион, вредноста на трансферот изнесува 8 милиони евра, и 40% од следниот трансфер, младиот фудбалер потпиша договор до 2022 година.   Маријано Диаз потекнува од Доминиканската Република, а за оваа земја од Централна

Read More

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората ги договори условите за потпишување на договор со екипата на Милан за 60 милиони евра.   Шпанецот долго време се поврзува со други клубови, бидејќи на Бернабе не успеа да се наметне во првиот состав на Зинедин Зидан. А сега се

Read More

Винисијус Жуниор, еден од најголемите таленти на Бразил, е мета на Реал Мадрид. Трансфер треба да биде во вредност од околу 45 милиони евра, иако е во прашање дете од 16 години кои се уште игра за јуниори. Крилниот напаѓач кој е член на Фламенго, потврди дека

Read More

Реал и Атлетико Мадрид ремизираа во градското дерби 1-1. Антоан Гризман постигна гол, кој може да го загрози шампионатот на европскиот шампион. Францускиот фудбалер во 85 минута ја затресе мрежата на домашната екипа, со што го остави Реал на 72 поени, овозможи на Барселона со

Read More

ралскиот клуб вечерва гостува кај Леганес, во натпревар кој може да одлучи многу работи. Избраниците на Зинедин Зидан гостуваат кај новајлијата во лигата во надеж дека може да дојдат до нов триумф. На спомениот дуел на терен во боите на Мадриѓаните сосема сигурно нема да

Read More

Играчот на Реал Мадрид Иско ќе потпише нов договор со Кралскиот клуб. Во последниве неколку денови често се шпекулира дека креативниот играч од "Сантијаго Бернабеу" ќе го напушти клубот, и за тоа дека неговата кариера може да ја продолжи во Барселона. Сепак, влијателен спортски весник “АС“

Read More

Менаџерот на Челзи Антонио Конте го сака во клубот на "Стемфорд Бриџ" Алваро Мората. Италијанскиот тренер се сретнал со шефот на Челзи, Роман Абрамович и барал од него да се сретне со членовите на Реал и да преговараат околу преселбата на Алваро Мората во Лондон. Мората

Read More

Реал Мадрид по секоја цена ќе се обиде да доведе едно големо засилување ова лето. Реал во овој трансфер период ги врати Алваро Мората и Фабио Коентрао, но на навивачите на „кралскиот клуб“, ниту на Флорентино Перез, тоа не им е доволно. Секое лето, во

Read More

Со 93,566,067 фанови Барселона ја има најдобрата фан страница на Facebook, пред Реал Мадрид кој ги следи во Примера и е на второто место зад нив со 90,869,753 фанови. Најпопуларен клуб од Премиер лигата е Манчестер Јунајтед со 69,730,536 лајкови. Интересно е што Кристијано Роналдо

Read More