Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "реакција"

Стигна реакција од СДСМ на изјавата на Антонио Милошоски. Оттаму го повикуваат ВМРО-ДПМНЕ да престане со политиканство, и како што велат, со лицемерно лицитирање со датуми за локални избори како да се на лото емисија додека ги оставаат граѓаните на цедило без градоначалници. Од СДСМ

Read More

Новинар од кабелската ТВ21 од Скопје тајно сними луѓе низ Струмица на повеќе локации, притоа зборувајќи им на албански јазик. Една од локациите е ТЦ Глобал, каде новинарот сака да купи мандарини. Во Струмица нема Албанци. Иако ниту еден од анкетираните не разбира ниту збор на

Read More

Мехмедовиќ ја продолжува праксата на СДС, со манипулации и невистини во своите соопштенија и прес конференции да се обиде да ја дефокусира јавноста од темата за Тиранската Платформа, кои очигледно оваа партија во целост ја има прифатено, велат од ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата на изјавата на

Read More

Русија повторно се огласи за ситуацијата во земјава. „Спутник“ пренесува дека министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјавил оти Москва се надева дека западните земји ја сфаќаат опасноста од обидите за дестабилизација на ситуацијата во Македонија. „Сегашната ситуација во Македонија е малку покомплицирана, дури би ја

Read More

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време

Read More

Францускиот весник „Шарли Ебдо“ пушти карикатура на која Италијанците кои настрадаа од катастрофалниот земјотрес неодамна се претставени како лазања. Крвта на облеката на нацртаните мажи и жени е прикажана како доматен сос. Илјадници луѓе на социјалните мрежи се вознемирија од грубите шеги, раскажува Би-Би-Си. „Тоа не

Read More

Анима Мунди алармира дека на диво се препродаваат мали волци преку огласи и бара од институциите соодветно да реагираат. „Нелегална трговија со диви животни во Македонија никако не запира, при што животните се одзeмаат од нивната природна средина, се уништуваат легла, семејства, се осудуваат на заробеништво,

Read More

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција за добиените критики од СДСМ дека неспособно реагирала за помошта на настраданите од поплавите. - Јавноста дозна дека советниците на СДСМ во февруари 2016 година на седница на Советот на Општина Гази Баба барале да не се субвенционира чистењето на

Read More

Симон Бајлс освои четири златни и еден бронзен медал во Рио и стана една од ѕвездите на овие Олимписки игри, но се чини дека дури после запознавањето со нејзиниот долгогодишен идол Зек Ефрон соновите и станаа реалност. Малку е да се каже дека таа била

Read More

„По вчерашната информација на ТВ Телма дека Макпетрол ќе го тужи професорот Александар Климовски за клевета изнесена во негово интервју за интернет портал и реакцијата на ТВ Телма за дисквалификациите кон нас од негова страна изнесени во тоа интервју, професорот повикувајќи се на член 14

Read More