Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "реакции"

Бура од реакции по синоќешната реализација на еврообврзницата од 450 000 000 евра со камата од 5,6% на рок од седум години. Економистите предупредуваат на рапидното зголемување на јавниот долг, а се сомневаат и на целта на задолжувањето. Еврообврзница за партсики, а не за државни

Read More

Откако судот го изрече првиот домашен притвор за функционер на ВМРО-ДПМНЕ партијата не престанува со жестоките реакции. Тие дури сега критикуваат дека судот подлегнал на политички притисоци, а дека Владимир Талески кој е во домашен притвор е еден од најдобрите градоначалници во Македонија. - Вчера бевме

Read More

Фановите секогаш сакаат да начекаат реални моменти со кои ќе се утешат дека мега ѕвездите се обични луѓе како и „секојдневните смртници“, а тоа го доживеаја со кивањето на Бијонси на нејзиниот концерт по што едногласно сите извикаа „На здравје“. Тоа можеби е не е ништо

Read More

Актерот Кит Харингтон кој го толкува ликот на Џон Сноу во популарната ТВ серија Игра на тронови ги разочара обожавателките откако ја избричи препознатливата голема брада. На социјалните мрежи има голем број на „депресивни“ реакции бидејќи актерот веќе не е препознатлив и сега личи на детенце.

Read More

Што ако животните би можеле да ги разбираат драматичните парламентарни избори? Што ако ги разбирале лошите вести кои ротираат на малите екрани секојдневно? Што ако ве разберат како трачарите за кој со кого заминал? Вака би изгледале нивните реакции

Read More

Мајка на две деца од Тексас стана преку ноќ вирален хит на Facebook Live платформата со над 100 милиони платформи и ако мислите дека станува збор за некое ултра забавно видео се лажете. Вниманието го привлече само со маската на Чубака од Star Wars додека

Read More

Шестата сезона на екстра популарната ТВ серија Game of thrones е во полн ек и во најновата епизода ја имаше можеби најдобрата сцена досега со Дајнерис Таргеријан која го оправда епитетот „Родена во оган“. Доколку не сте ја гледале епизодата ве предупредуваме за спојлери кои

Read More

Медиумите во Хрватска и Босна и Херцеговина со разочарување ја пренесоа веста за ослободителната пресуда на Хашкиот трибунал против лидерот на Босанските Срби Воислав Шешељ кој не е виновен за воени злосторства против човештвото. Весна Босанац, директорката на воената болница во Вуковар изјави дека ниту

Read More

Од Агенцијата велат дека „наместо интервју во кое различните гледишта и мислења ќе добијат еднаков третман со што публиката ќе може слободно да оформи сопствено мислење за актуелните општествено - политички теми - гледачите видоа непримерен начин на комуникација, кавга и навреди“. Агенцијата за аудио и

Read More

Народните претставници во Собранието денеска ќе расправаат за интерпелација за работата на министерот за здравство Никола Тодоров, поднесена од пратеничката група на СДСМ веднаш по случајот во гевгелиската болница кога починаа родилка и нејзиното бебе, поради лекарска грешка на двајцата анестезиолози кои биле пијани за

Read More