Monday, Aug 2, 2021
HomePosts Tagged "реагира"

Седумкратниот шампион, Михаел Шумахер две и пол години од тешката несреќа која ја доживеа на скијање ги направи своите први чекори со помош на терапевт, објави кинески „Јибада“. Официјалните потврди за состојбата на Шумахер сепак се уште нема, а новите информации даваат надеж за опоравување

Read More

СВР Куманово поднесе кривична пријава против пет лица во врска со случајот на 25.06.2016 кога четиригодишно момче беше прегазено пред Здравствениот дом во Куманово, по што од здобиените повреди почина на клиниките во Скопје. Како што денеска соопшти МВР, кривична пријава е поднесена поради постоење

Read More

Денеска не беше пуштен во функција Блокот 1 во РЕК Битола поради пронајден предмет на невообичаено место. Раководството пријавило во битолската полиција. Нема повредени работници. Од СДСМ велат дека се случил хавариски испад на сигурносни вентили на првиот блок во Рударско енергетскиот комбинат, а полицијата е

Read More

Во име на чесните трагачи по знаењето, почитувачите на науката и делото ги замолуваме сите студенти кои сега или во минатото биле евентуално жртви или оштетени по вакви или слични наводи, да го прифатат нашето извинување што не сме успеале да согледаме постоење на такви

Read More

Уште еден интересен социјален експеримент. Никој не сака да се преправа дека чита книги кој ќе направат да изгледа како да е луд или перверзен. Никој освен комичарот Скот Роговски кој одбрал тоа да го направи во њујоршкото метро. На место полно со патници, храбриот комичар

Read More

Во Би-Би-Си се знаело за сексуалните напади врз тинејџерки и млади жени, што во шеесетите години на 20 век и подоцна, ги извршувале нивните тогаш мошне популарен диск џокеј Џими Савил и познатиот презентерот Стјуарт Хол, но никој не презел ништо да се запре педофилијата

Read More

Студентски пленум на својата Фејсбук-страница реагира на најавата на премиерот Никола Груевски за „наградни патувања“ за студентите кои оствариле просек повисок од 9.50. „Студентски пленум изразува незадоволство од методот и начинот на кој Владата се обидува да ги поткупи студентите, за да заборават на проблемите и

Read More

Студентски пленум на својата Фејсбук-страница реагира на најавата на премиерот Никола Груевски за „наградни патувања“ за студентите кои оствариле просек повисок од 9.50. „Студентски пленум изразува незадоволство од методот и начинот на кој Владата се обидува да ги поткупи студентите, за да заборават на проблемите и

Read More