Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "расправија"

Откако поранешните министерки Гордана Јанкулоска и Фросина Ременски разменија „тешки“ зборови на социјалната мрежа Фејсбук, расправијата продолжи со низа обвинувања. Поранешата министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ја обвини пратеничката Ременски дека лечела фрустрации преку коментари, а таа пак констатираше, како што вели, дека нејзината

Read More

Дваесет и четири годишен гостиварец, синоќа починал откако бил застрелан со еден куршум во стомакот. На трагичниот исход му претходела расправија со едно лице околу наводен сообраќаен прекршок. За случајот повеќе детали се очекуваат во текот на денот, откако јавен обвинител ќе ги заврши истражните

Read More

Вчера околу 16:50 часот во Кичево, при вербална расправија помеѓу Б.А. (40) од кичевското село Бачишта и А.Р. (33) од Кичево завршила крваво. Имено, како што информира полицијата, Б.А. со нож го нападнал А.Р. при што му нанел убодна рана во стомакот. По нападот А.Р. се

Read More

Има моменти кога секој од нас се наоѓа во состојба да мора да се расправа. Некои лесно попуштаат, а на некои кавгата им е составен дел од карактерот. Неколку совети како да се справите во расправија со секој хороскопски знак. Овен Замолете ги за прошка, признајте дека

Read More