Wednesday, Jun 19, 2024
HomePosts Tagged "публика"

Лошото време и дождот не ги запре посетители на Д фестивал. И оваа година, Д Фестивал повторнo ги поставува своите шатори на дојранското крајбрежје и на своите посетители им понуди многу повеќе од само атрактивна музичка програма, овозможувајќи им воедно да уживаат и бидат дел од уникатната

Read More

За време на концертот на Петар Грашо во Тисна, на неколку метри од бината се случила сообраќајна несреќа кога автомобил влетал во публиката. Во насобраниот народ со својот автомобил завршил 36 годишен маж кој бил под дејство на алкохол. Тој поради неприлагодена брзина удрил во бетонски

Read More

Веќе шести ден Скопје дише во ритамот на уличната уметност. Градскиот плоштад „Македонија“ е централното место каде што се одвива фестивалот „Баскерфест“ со секојдневни настапи на артисти од целиот свет. „Оваа година имаме артисти од Аргентина, Бразил, Италија, Романија, Јапонија, Нов Зеланд, Америка, Германија. Тие веќе

Read More

Вчерашното издание на фестивалот Skopje Calling дефинитивно ќе се памети во наредниот период бидејќи одамна не сме добиле толку спектакуларни настапи на една голема арена како стадионот „Филип Втори. Почнувајќи од одличното загревање со хит диџејот Робин Шулц кој доминираше на топ листите изминатите месеци

Read More

Новата комедија „Шефица“ со Мелиса Мекарти во главната улога е нов најгледан филм во кино салите со најголема заработка на бокс офисот и успеа да го симне од врвот премногу скапиот филм Batman v Superman: Dawn of Justice кој по лошите критики ја губи публиката.

Read More

  Вечерва  во 20 и 30 минути ќе започне супер-финалето  на популарното балканско музичко шоу ,,Пинкови  sвездички”. Македонија навива за младиот и маестрален Трајче Ѓорѓиев кој е наш единствен претставник. Ова музичко шоу, во серијал од околу 50тина емисии претходниве неколку месеци покажа дека на Балканот има

Read More

  Ве носам во театар ,,Чекори”, за да зачекориме заедно во алтернативната драмска уметност. Бев и видов, дека тоа е театар кој не ви се наметнува туку ви дава можност да го изберете. Тие се група актери, вљубеници во нејзиното величество сцената. Не сакаат да создадат

Read More