Monday, Jun 24, 2024
HomePosts Tagged "промоција"

Најновиот извештај на Блумберг открива дека Apple веќе го пикирал 7 септември како симболичен датум за промоција на новите iPhone 7 и iPhone 7 Pro. Apple оваа година нема да воведе значајни промени во дизајнот и функциите на iPhone 7 барем според досегашните протечени слики

Read More

Wizz Air, најголемата нискобуџетна компанија во Централна и Источна Европа, денес лансира тридневна промоција за сите предрезервации на чекиран багаж букиран преку wizzair.com или преку мобилната апликација на WizzAir. Секоја такса на пријавен багаж ќе биде редуцирана за 33% следните три дена, од 5ти Август

Read More

Руските научници од истражувачката компанија Promobot имаат мали проблеми со нивниот робот кој успеал да „избега“ од лабораторијата која не била соодветно обезбедена. Роботот Promobot успеал да помине пеесетина метри и да го закочи сообраќајот на една прометна улица откако му се потрошиле батериите. Овој „инцидент“

Read More

ZTE преку нивниот луксузен бренд Nubia наскоро ќе промовира нов смартфон Z11 Max Pro, а главно заштитно лице ќе биде светскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо. Од ZTE Nubia Z11 Max Pro очекуваме доста моќни перформанси обезбедени преку 6 инчен HD дисплеј, осум-јадрен процесор, 4 GB RAM,

Read More

По неколку годишна пауза од македонската музичка сцена,  финалистката на некогашното музичкото шоу во 2011 год. Идол, Анита Мицова, деновиве e повторно активна со нова песна, која воедно е најава за нејзиниот албум. Тоа беше повод да направиме едно кратко интервју, да дознаеме нешто повеќе

Read More

Од денес, Вип нуди телефони по промотивни цени во рамки на своите нови постпејд тарифи- Вип мобил. Во големата Вип заедница од над 1,1 милион корисници и воведувањето на новите тарифи за мобилни услуги, денес Вип почнува нова промоција - сите корисници кои ќе активираат нова

Read More

Во одлична атмосфера во хотел Русија во присуство на бројни гости и претставници на Huawei, беше промовиран новиот и долгоочекуван Huawei P9. Ова е првиот паметен телефон кој соработува со светскиот култен бренд Leica. P9 има двојна камера со што фотографирањето кај паметните телефони од сега

Read More

Suriken records и Легијата ве канат  на промоција на вториот по ред студиски албум насловен како „Легијата на  проколнатите“. Рап групата која стана бренд на андерграунд рапот во Македонија, својата промоција ќе ја има на 7-ми мај на добро познатата локација, Фоајето "Кино Фросина" во Младинскиот

Read More

Писателката Оливера Доневска повторно ќе се претстави пред читателите со нов роман насловен „Цутот на црешите“ кој е нејзин трет по ред. Одлична можност за да ја запознаете Доневска и нејзината нова книга ќе имате на 5 април за кога е закажана промоцијата на „Цутот

Read More

Техномаркет повторно ќе се обиде да ја сруши лошата среќа на петок 13-ти кој во модерната култура се смета за баксузен ден. Затоа утре во Техномракет ќе се спроведува ацкијата Среќен петок 13-т со голем број на попусти и специјални понуди за купувачите. Компанијата овој настан

Read More