Tuesday, Jun 15, 2021
HomePosts Tagged "продолжение"

Популарната серија „Game of thrones“ може да добие продолжение во нова верзија снимено според мотивите од претходната, истакната директорот на програмата HBO Кејси Блојс, додавајќи дека таа би можела да излезе во 2018 година. Блојс исто така ја потврди информацијата дека оваа популарна серија ќе

Read More

Star Trek франшизата ќе дојде до заокружување на трилогијата со Beyond но, првите два трејлера не ги убедија целосно фановите дека филмот ќе биде доволно квалитетен. Затоа Universal мораше да го лансира и третиот трејлер кој досега најдобро го прикажува дејството во Star Trek Beyond

Read More

Актерот Адам Драјвер пред почетокот на снимањето на осмата епизода од Star Wars изјави дека сценариото е навистина фантастично и фановите ќе бидат многу задоволни од начинот на кој продолжува приказната. Тој напомена дека работата со новиот режисер Рајан Џонсон е доста продуктивна бидејќи неговата визија

Read More

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х е дел од визуелните ефекти на петтото продолжение на популарната акција Mission Impossible со Том Крус, наречено Rogue Nation, чија премиера во Скопје е предвидена за 30 јули. Кристијан Даниловски, косопственик на ФХ3Х изјави дека по првпат се

Read More

Весли Снајпс по излегувањето од затвор и стагнацијата на актерската кариера верува дека со враќање на култната улога на ловецот на вампири Blade значително ќе ја добие довербата на фановите и посакува нов филм кој би бил четврти во серијата, но овој пат со нови

Read More