Monday, Jun 24, 2024
HomePosts Tagged "принудно"

Авион на „Туркиш Ерлајнс“ кој летал на линијата Истанбул-Лондон денеска е пренасочен кон Србија и принудно слетал на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, откако во леталото бил пронајден мобилен телефон чиј сопственик се уште е непознат. - Неопходните безбедносни контроли се во тек, соопшти турската авиокомпанија.

Read More

Авионот со кој патувал бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера го имал вториот дефект во последните шест месеци поради што морал принудно да слета на аеродромот во Варна од каде претходно полетал, соопштија неговиот кабинет и министерството за сообраќај. Уредот за слетување на авионот од типот „Falcon

Read More