Tuesday, Sep 28, 2021
HomePosts Tagged "пријави"

Околу 500 јавувања за пријава на штети на објектите во серијата земјотреси во скопскиот регион, што почнаа од завчера изутрината, се регистрирани досега во Центарот за управување со кризи. Пријавите во најголем дел се однесуваат на разурнати фасади, оштетени кровови, скршени прозорци, паднати плафони, оштетени возила…. Од

Read More

Околу 300 јавувања за пријава на штети на објектите во серијата земјотреси во скопскиот регион се регистрирани досега во Центарот за управување со кризи (ЦУК). Пријавите, како што информираат од ЦУК, во најголем дел се однесуваат на разурнати фасади, оштетени кровови, скршени прозорски окна. Штети како последица

Read More

Директорот на АД за Стопанисување со станбен и деловен простор денеска рече дека градењето на зграда во паркот во Тафталиџе на улица Букурешка нема да биде откажно - пренесе Фокус. Информираше и дека поднеле кривична пријава против непознат сторител за спречувањето на почнување на градежните

Read More

Корисниците на Facebook започнаа нова граѓанска акција #ПријавиПритисок со цел сите кои се под мобинг на партијата за да излезат на контра-протести да пријават како и кој им се заканува или ги принудува. Бидејќи станува збор за хаштаг на социјалната мрежа Facebook секој може да

Read More

Очигледно е дека илјадниците пријави и откритија од страна на граѓаните за дубиозите во избирачкиот список ќе служат само за забава на социјалните мрежи доколку Државната изборна комисија не ги земе во предвид при вршење на теренската проверка која според оперативниот план ќе се врши

Read More

Тригодишно дете попладнево паднало во водите на реката Треска, кај Чичино село во близина на Скопје, јави Телма. Детето си играло покрај реката, при што се лизнало и паднало во водата. Мајката го пријавила случајот во полиција. Детето се` уште не е пронајдено.

Read More

Сите туристи во Црна Гора мора да платат такса за престој, а Црногорците кои ќе патуваат кај своите роднини ќе мора задолжително да го пријават својот престој во полиција. Во спротивно им се заканува  казна во износ од 300 евра. Од Црногорското Министерство потенцирале дека ваквите

Read More