Tuesday, Oct 3, 2023
HomePosts Tagged "преврте"

Автобус со околу 60 ученици се преврте во централниот дел на Шведска, при што три деца загинаа, а 19 се повредени, дел од нив потешко. Несреќата се случила на главниот автопат јужно од местото Свег, 430 километри северозападно од Стокхолм. Автобусот утринава патувал кон еден

Read More

Четворица цариници се повредени при превртување на комбе на автопатот Куманово - Скопје. Според информациите на МВР, комбето се превртело утрово во околу 7.15 часот во близина на бензинската пумпа „Дени“ и било во сопственост на Царинската управа. Двајца од цариниците се пренесени во Ургентниот

Read More

Чамец со шеесетина мигранти од Турција кој патувал во регионот на островот Лезбос се превртел, при што загинале три лица (една жена и две деца) а други 15 се водат за исчезнати, пренесуваат француските медиуми. До несреќата дошло откако удрил во подводна карпа во близина на источниот

Read More

Загина 13-годишно дете загина во несреќа во велешкото село Бузалково, кај месноста Врбица, кога трактор полн со деца се превртел и излетал од патот. Тракторот бил управуван од врсник на загинатото дете. Повредени се уште четири деца. Едно од нив е пренесено на КАРИЛ во

Read More

Мерцедес со скопски регистарски таблички се преврте и запали попладнево на автопатот Градско-Скопје. На два километри од мотел Македонија, околу 14.30 часот се случила сообраќајката, кога скопјанецот возејќи го автомобилот, изгубил контрола и се превртел. Според информациите од СВР Велес, најверојатно пукната гума била причината

Read More

Возило се преврте на излез од Тетово. Несреќата се случи пред околу половина час каога се судриле Возило Ауди А6 и Шевролет Спарк, кое е возило на авто школа, при што Спаркот целосно се превртел на кров. За среќа нема жртви. Полицијата ќе ги утврди

Read More

Едно лице загина, а над 60 се повредени во сообраќајна несреќа, што утринава, околу 04.10 часот, се случи кај Бубањ Поток, на автопатот Ниш - Белград, за Танјуг потврди Министерството за внатрешни работи на Србија. До несреќата дошло кога туристички автобус ја пробил заштитната ограда на

Read More