Saturday, Jul 13, 2024
HomePosts Tagged "претепан"

Новинарите повторно беа мета на напади. За жал претепан е и колегата од агенцијата Мета, Димитар Тануров. Тој бил заедно со другите новинари кога демонстрантите упаднаа во прес салата и почнаа да тепаат и кршат се пред себе. Димитар Тануров заврши со потрес на мозокот,

Read More

Непознати лица, вчера со бејзбол палки ,околу 21.30 часот влегле во угостителски објект лоциран во во Скопско поле-Скопје, по што направиле вистински хаос. Трите непознати лица со бејзбол палки физички ги нападнале сопственикот Н.З. и повеќето гости кои седеле во објектот. Напаѓачите удирале во пределот на

Read More

Во текот на вчерашниот ден на патот од одморалиштето Бунец кон Маврово британски велосипедист бил пресретнат и нападнат од три непознати лица, извести Основното јавно обвинителство од Гостивар. Според исказот на оштетениот, насилниците го врзале и го внеле во возилото и во исто време му ги

Read More

Освојувачот на медал на Игрите во Рио џудистот од Белгија, Дирк ван Тилт беше нападнат на плажата Копакабана. Тој добил неколку удари во лицето. По освоениот бронзен медал џудистот од Белгија заедно со своите пријатели, биле на Копакабана, кога на еден од неговите пријатели му

Read More

Индиецот Дата Пуг кој важеше за еден од најбогатите и најескцентрични луѓе во областа Пун во Индија „скапо“ плати за фалбата дека ја има најскапата кошула во светот целосно изработена од злато која го чинела 16.000 долари. Ваквoтo расфрлање со пари не им се допаднало на

Read More

Џастин Бибер сосема заслужено ја стекна титулата злобен принц на поп музиката со милиони фанови ширум светот но, сетоа тоа попусти бидејќи неговото однесување никако да се подобри. Бибер влезе во нов инцидент по НБА натпреварот во Кливленд, каде во хотелот група на фанови сакала

Read More

Актерот Сергеј Трифуновиќ синоќа беше претепан и изгризан, но властите го фатија насилникот и го открија идентитетот. Се работи за Горан Илиќ 41 годишен маж, кој го претепал познатиот актер Трифуновиќ. Инцидентот се случил пред киоск во Варчар, во Белград, а Илиќ е уапсен и

Read More

Тодор Петров претседателот на Светскиот македонски конгрес, кој е еден од донаторите на 51 метарскиот крст, кој утрово беше осветен во Општината Бутел. По неговиот говор при поставувањето на темелите за оваа градба, Петров е претепан од страна на непознати лица. Петров и тројцата пријатели кои

Read More

Тоа од што многумина стравуваа конечно и се остварува, македонците почнаа да се убиваат заради политички несогласување. 80 годишен старец од Маково, Битолско е претепан до смрт од неговите соселани бидејќи ја фалел работата на Катица Јанева и зборел против поранешните функционери на власта. Расправијата

Read More

39 годишниот Д.Д е претепан од страна на двајца насилни гости во неговиот кафе бар лоциран на улица Скоевска во Радишани. Насилниците Д.К. и Б.К. претходно кршеле во локалот и биле пријавени од вработените, но сопственикот не успеал да ги смири па затоа добил и

Read More