Wednesday, Mar 29, 2023
HomePosts Tagged "пресконференција"

Шпанскиот стратег на конференцијата за новинари пред гостувањето во Стоук зборуваше и за судбината на англискиот чувар на мрежата. Клаудио Браво е на чекор од Манчестер Сити, додека Џо Харт е на излезните врати. Голманот на Барса најверојатно ќе биде прв избор на „Етихад“, а

Read More

-„Власта на Груевски не само што делела и исплаќала субвенции на сомнителен начин, туку и огромни суми пари преку програмата за рурален развој на сомнителен начин завршувале кај фирми и лица за чистење канали“,- обвини денеска Љупчо Николовски, член на Извршен одбор на СДСМ на

Read More

Екстерното оценување, наместо дополнително да се усложнува треба целосно да се укине, порача денеска на пресконференција Васко Ковачевски, пратеник од СДСМ. „По сите штетни последици кои ги нанесе на образованието со екстерното оценување ВМРО-ДПМНЕ почна да се повлекува. Со новите законски решенија ВМРО-ДПМНЕ не сака и

Read More