Monday, Oct 2, 2023
HomePosts Tagged "предавање"

Германскиот експерт Рајнхард Прибе одржа предавање пред учесниците на еднонеделната Школа на природно право што во организација на Македонската академија на науки и уметности и на Амбасадата на САД во Македонија се одржува во Охрид, пренесува „Макфакс“. Тој пред дваесет и петте магистранти и петте докторанти

Read More

Инцидент или медиумски пуч? Различни сценарија за заминувањето на еден полицаец од обуката на ОБСЕ во Тетово. „Срам и бламажа за ОБСЕ, кои подмолно се обидоа на полициски службеници да подметнат како предавач лице кое неколкукратно е пријавувано за нарушувања на јавниот ред и мир.

Read More

  Денеска започна седмиот по ред натпревар за роботика и вештачка интелегенција наречен „РобоМак 2016“ кој се одржа во просториите на Факултетот за електротехника и информациски технологии. Натпреварот е од меѓународен карктер а во него учествуаат 65 натпреварувачи од Македонија и 15 натпреварувачи од други земји.

Read More

Експертот за Односи со јавност и корпоративни комуникации, од Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити Колеџ д-р Димитрис Николаидис во Скопје ќе одржи предавање од областа на ПР комуникациските вештини, па за почетокот ова се неговите десет совети. Ефективно комуницирајте со Вашите клиенти! Подобрете ги Вашите комуникациски

Read More

Доколку поседувате TEFL сертификат, сте заинтересирани за предавање Англиски јазик во далечна Азија, ние ви предлагаме една совршена локација, Виетнам. Зашто токму Виетнам ке ја издвоиме храната, луѓето и колку кошта животот таму. Луѓето во Виетнам се едни од најпријателски расположените во светот. Тие секогаш се љубопитни

Read More