Saturday, Mar 25, 2023
HomePosts Tagged "пречек"

Mашката одбојкарска репрезентација на Македонија, која вторпат го освои сребрениот медал во Европската лига, вчеравечер се врати дома, но за неа немаше организиран пречек, како за ракометарите, па сами минаа низ Порта Македонија, на плоштадот ја отпеаја македонската химна и потоа заиграа оро, пишува „Мета“. Како

Read More

Спектакуларен пречек во Белград за српсите херои кои се вратија од Олимпијадата со 8 освоени медали. „Шампиони, шампиони“ ечеше пред српското Собрание. Уште на аеродромот беа пречекани со најголемте авијациски почести и со прскање на авионот со вода. Сите медиуми се појавија да ги пречекаат,

Read More

Малата но, горда исландска нација со воодушевување и голема почест ги пречека назад фудбалерите кои беа апсолутен хит и најголемо изненадување на Европското фудбалско првенство во Франција. Десетина илјади луѓе со громогласни аплаузи и скандирања ги поздравија фудбалските херои кои пред само три недели и речиси

Read More

Претседателот на Кина Си Џинпинг вчера пристигна во историска посета на Србија, а тој беше свечено пречекан со тоа што сообраќајот над небото на Србија беше затворен, а над него крстареа ловците на МИГ -29 на Војската на Србија. Џипинг го изрази своето големо задоволство

Read More

Шпанската престолнина е обоена во бело во знакот на кралскиот клуб кој во големото финале на Лигата на шампионите успеа да го совлада градскиот ривал Атлетико Мадрид и да стигне до неверојатната 11-та титула. Фудбалерите на Реал до пехарот стигнаа по ладнокрвното изведување на пенали погодувајќи

Read More