Sunday, Jan 29, 2023
HomePosts Tagged "праски"

Освежителен, летен десерт за чија подготовка ќе ви требаат околу 30-тина минути. Одличен во комбинација со кафе или чај. Потребни состојки: * 1 готово лиснато тесто * 3 големи праски * 1 јајце * Шеќер во прав * 1 лажица лимонов сок Начин на подготовка: Загрејте ја рерната на 220 степени. Исечкајте ги

Read More

Добро знаете дека летото е сезона на праските, па затоа ние ви даваме предлог како да ги искористите на најдобар можен начин. Состојки: * 2 готови теста (пандишпани) за торта или колач * 3 до 4 поголеми праски * 2 кесички пудинг (со вкус по избор) * 1 литар млеко *

Read More