Wednesday, Mar 29, 2023
HomePosts Tagged "позиции"

СДСМ во Владата ќе добие 15 министерски места и уште неколку вицепремиерски позиции. По вечерашната седница на Централниот одбор го соопшти составот на новиот владин кабинет со конечни имиња и функции. Радмила Шекеринска ќе биде министер за одбрана, Оливер Спасовски – министер за внатрешни работи,

Read More

Турција влегува во војната против ИД. Најмалку триесет џихадисти, членови на Исламска држава беа убиени во воздушните напади на турската армија во Сирија изминатата ноќ, јавија турски медиуми. Цели на нападите на турските ловци Ф-16 биле два штаба и центар за состанување на џихадистичката група.

Read More