Tuesday, Jun 6, 2023
HomePosts Tagged "повреди"

Поранешниот шампион во мотоциклизам Ники Хејден, им подлегна на повредите по минатонеделната сообраќајна несреќа. Американецот од минатата среда беше хоспитализран со тешки повреди на главата во болницата во Чезена, откако во Римини возејќи велосипед во него удри автомобил. Врз Хејден беа извршени неколку интервенции, но и покрај

Read More

34 годишниот Е.А од Турција со мотоцикл „јамаха“ учествувал во судир со автомобил при што се здобил со телесни повреди, а исто така и патниците на „тавријата“ се полесно повредени и примени во општата болница во Куманово. Мотоциклистот изгубил контрола при исклучување од патот Табановце Скопје

Read More

Вчера околу 13:30 часот кај местото викано Три Шилки во близина на граничниот премин „Ќафасан“, од параглајдер паднал Д. Џ. (37) од Скопје, при што се здобил со тешки телесни повреди, поточно скршеница на клучна коска. МВР информира дека по укажаната лекарска помош во Медицински центар

Read More

Дваесет и петгодишната албанка А.О. вчера попладне му зарила нож во градите на својот сопруг С.О. (41) од делчевското село Тработивиште. Според информациите од полицијата, од ЈЗУ „Гоце Делчев“ во Делчево било пријавено дека кај нив е донесен С.О. со повреди во пределот на градите. Полициски службеници

Read More

Невнимателноста при играњето на глобалниот феномен Pokemon Go пристигна и на Балканот и 13 годишно девојче е удрено од автомобил додека бркала покемони со смартфонот. Според очевидци, таа истрчала на улица за да го фати покемонот, без да погледне кон автомобилот кој доаѓал. Повредите се тешки

Read More

На 13.07.2016 година во 08:30 часот во ПС-Велес, од страна на ИМП пријавено е дека кај селската чешма во с.Раштани-Велес, дошло до несреќен случај во кој се превртел трактор „ИМТ 539“ со велешки регистарски ознаки. МВР денеска соопшти дека при несреќата на местото на настанот од

Read More

Вчера во 18 часот и 45 минути, на месноста „Сеферов бунар“, поточно во непосредна близина на железничката пруга Кичево - Скопје, бил пронајден починат маж. Спорд податоците од полицијата се работи за 66-годишниот С.М. од Кичево, кој имал повреди на главата и лежел во крв. Од

Read More

Бебе починало вчера на Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, поранешна Градска болница. Според информациите на МВР, вчера околу 20 часот во болницата било донесено повредено дете на возраст од една и пол година од скопското село Страхојадица. По кратко време, бебето починало. Од полицијата

Read More

Најбрзиот човек на светот, Усеин Болт, би можел да ги пропушти Олимписките Игри во Рио откако атлетичарот од Јамајка заработи повреда на мускулот поради која не настапи на квалификациите во својата земја. Очекувањата беа Болт без поголеми проблеми да обезбеди виза за Рио, но ситуацијата

Read More

Трагичен крај за Алдин О., деветнаесетгодишното момче од скопското село Долно Коњари кое пред шест дена со својот автомобил удри во бетонски столб. По незгодата возачот и сопатникот С.М. (20) од истото село со возило на Брза помош се пренесени во Ургентен Центар за укажување лекарска

Read More