Sunday, Sep 26, 2021
HomePosts Tagged "Pokemon Go"

Најпопуларната игра на сите времиња, PokѐmonGO стана неверојатен феномен со милиони Андроид и iOS корисници и целосно го освои светот на гејмерите. Недела, 18 септември е празник за сите Pokѐmon ентузијасти. Од 18:30 часот на градскиот плоштад Македонија, Македонски Телеком им овозможува незаборавна авантура во живона

Read More

Откако се појави „Покемонското лудило“, се појавија повеќе корисници што ги бараат чудните суштества низ улиците, отколку што имаше активни корисници на WhatsApp, Instagram и Snapchat. Анализата на компанијата Axiom Capital Management утврдува дека Pokemon GO доживува континуиран пад на популарноста на глобално ниво. Без оглед

Read More

Лудилото со играта Pokemon Go не престанува и во последно време се повеќе пишуваме за жртвите однесени од корисниците зависници од играта како од дрога. Возач на камион во Јапонија удрил две жени на улица, затоа што ловел Покемони со својот смартфон. Едната од двете жени

Read More

„Покемон може да се најде во секој агол од светот“, вака почнува играта Pokemon Go, која го зарази секој корисник што се обиде да ја игра заразната игра. Сите држави во светот имаат проблем со безбедноста, каде масовно се игра Pokemon Go, затоа што корисниците се

Read More

Меморијалниот парк во Хирошима, посветен на жртвите од американскиот нуклеарен напад во 1945 година, беше тргнат од мапата на популарната игра „Pokemon Go“, соопштија јапонските функционери. Компанијата „Ниантик“, творец на оваа игра, се договори со властите во Хирошима за овој Меморијален парк да биде тргнат

Read More

Niantec повторно разочара голем број на фанови со тоа што им ги одзема легендарните покемони на гејмерите кои се потрудиле да ги уловат и прикажуваа видеа на YouTube за да докажуваат дека навистина успеале. Niantec се оправда дека станува збор или за измама или за хакирање

Read More

Ловењето на Покемони во Иран е невозможна мисија, бидејќи таа веќе е првата земја која го забрани играњето на планетарно популарната игра. Се уште не е јасно зошто Иран ја донел оваа одлука, но според медиумите оваа игра довела од „загриженост за безбедноста на граѓаните“,

Read More

На Покемоните им здосади постојано да бидат ловени од луѓето со поке-топки и решија да се одмаздат. Погледнете го овој супер забавен пренк кој ќе ве насмее до солзи, па следниот пак кога ќе играте Pokemon Go добро погледнете пред вас, може да се изненадите.

Read More

Со цел да привлечат што е можно повеќе гласачи на своја страна, претседателските кандидати во САД Доналд Трамп и Хилари Клинтон ја користат видео-играта „Pokemon Go“, која стана вистински хит во целиот свет. И Самата Клинтон неодамна изјави дека таа и нејзиниот изборен штаб сакаат

Read More

Niantec во официјалната верзија на Pokemon Go исклучи неколку клучни апликации за гејмерите како Nearby опцијата која ви прикажуваше дали во близина има „див“ покемон, а за уште повеќе да ги изнервира гејмерите ги исклучи и надворешните апликации за пронаоѓање покемони од заедницата. Pokevision е една

Read More